Videti jedan post
Star 15.10.2016, 19:49   #6
salle88
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.07.2009
Postovi: 10
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
salle88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala svima na odgovorima pre svega :-)

Da kažem prvo šta trenutno posedujem od opreme.

Laptop koji imam nema baš zavidnu konfiguraciju: 2 gb rama, hard disk od 320 gb, procesor 1,8 ghz.

Aranžer koji trenutno imam je Roland EXR E2. U principu sam hobista, ne sviram profesionalno već više za društvo i kod kuće. U narednom periodu aranžer bi mi prvenstveno služio za komponovanje i snimanje svojih demo snimaka, a onda za sve ostalo. U planu mi je bila kupovina nekog od sledećih aranžera: Yamaha PSR s770, Roland E-A7 i najskuplje što bih uzimao preko čega ne bih išao je Roland BK 9 kojem je trenutna cena 1600 evra.

Takodje imam mikrofon Proel DM580.

E sad virtuelne instrumente sam spomenuo pritom znajući vrlo malo o njima. Tek sam počeo da se informišem na tu temu i možda sam i pogrešio što sam postavio ovde pitanje bez detaljnijeg informisanja o tome, ali dobro... Mislio sam da je obrada midija i korišćenje virtuelnih instrumenata odprilike ista stvar i imajući informaciju da se na aranžeru dobija bolji zvuk nisam puno obraćao pažnju na to. Međutim video sam na youtube-u da postoje virtuelni instrumenti koji dosta lepo zvuče (ima i besplatnih) i mislio sam da ih koristim kao dodatak snimku sa aranžera. E sad ukoliko se preko virtuelnih instrumenata može kompletna pesma kvalitetnije (brže, lakše, jeftinije ) napraviti onda se postavlja novo pitanje koje @casper spominje - da li je bolje i isplativije raditi sa aranžerom ili bez?

Što se tiče studijskih monitora, planirao sam da uzmem pre studijske slušalice jer za 200 evra mogu uzeti top model kao npr. Audio technica ath-m50x, a top modeli zvučnika su dosta skuplji.

Od kartica sam gledao pomenutu Steinberg UR22, Focusrite Scarlet 2i2 i Behringer uphoria i najverovatnije ću neku od njih i kupiti.

Što se tiče laptopa najbolje bi bilo kad cena ne bi prelazila 1000 e, sad nisam siguran kakva mi konfiguracija za šta treba? Kada bi koristio samo aranžer i glas koja bi mi konfiguracija bila dovoljna? A koja u slučaju da koristim virtuelne instrumente umesto aranžera? I na kraju u slučaju da sve koristim istovremeno?

salle88 je offline   Reply With Quote