Videti jedan post
Star 13.05.2015, 12:40   #38
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln Lijepi pozdravi...

Citat:
Originalno postovano od Bucin Nikola Pokaži Post
Evo da zavrsim zapocetu temu,da objasnim u cemu je bio ceo problem.Klavijatura je nosena kod vise servisera ali bez nekog poboljsanja,uglavnom se zavrsavalo na to da je potrebna nova ploca.Dodjem kuci,rastavim je celu,promenim kondenzatore na napajanju,i jedan kondenzator na maticnu plocu(16v820mf),vratim sve nazad,ucitam novi OS,ubacim novi set on PA50 i klavijatura radi i dan danas bez problema.Ceo problem je nastao zbog mreznog stepena jer je osetljiv na promene napona u mrezi,a i sami fabricki delovi nisu ni za k......
Vec duze vrijeme imam druge brendove klavijatura, ali sam skoro ponovo nabavio jednog Korg PA80 i imam isti problem sa njim. Sve sam vec pokusao kao i ti ali i dalje se desava. To mi je rezervna klavijatura i u odlicnom je stanju ali trenutno nemam mnogo vremena da je otvorim i pretresem sve, a stalo mi je da je zadrzim kao antikvitet (hehehe).

E sad te molim da ako mozes malo preciznije opises sta si mijenjao: koje kondenzatore na napajanju jer ih tamo ima mnogo i koji kondenzator na maticnoj ploci malo preciznije da probas objasniti. Time bi mi puno olaksao kad se spremim da je pretresem iznutra.

Vjerujem da bi preciznijim pojasnjenjem pomogao jos nekima kao sto vidim.

Do tad ti se unaprijed zahvaljujem isred sebe a i drugih koji imaju isti problem.

I naravno, rado bih procitao iskustva i drugih clanova foruma, a kad ja to sve pogledam iznutra, rado cu vam ovdje prenijeti svoje zakljucke...

Pozdrav!
KORGX5D je offline   Reply With Quote