Videti jedan post
Star 24.11.2023, 21:50   #14
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vrlo čudna stvar ako na računalu radi.Čini se kao da klavijatura promeni nešto kad naložiš ritam u nju.
Nego pogledaj još ovako.Idi u sekciju za obradu ritma na klavijaturi primjer Style Compozer ili sa čim obrađuješ ritmove.Pa otvori na Drum kanalu Micro Edit i tamo pogledaj koliko imaš jačinu na EXPRESSION jer mi to liči kao da imaš na 0 i ako je tako stavi je negdje na 90 više ili manje sam češ vidjeti.
Zatim jo prevjeri kanale druma jer ponekad koja klaviatura uzme kanal 10 i 11 odnosno oba dva pa može na Psruti baš to nastati problem.Več dugo nemam Yamahu ali sječam se da sam i ja imao takve razne poteškoče kad sam konvertirao midi fajlove za slanje potrošačima yamaha klavijatura.
Može se desiti i da klavijatura jednostavno nema tog broja druma koji ti stavi na Psruti pa stavi neki drugi koji se ne čuje jer je u njemu da uzima samo neke dolučene note šta znam primjer F# ili tako nešto.Neznam kako drugčije da pojasnim ali mislim da si razumeo jer je nešto od toga što sam napisao druge variante ja ne vidim.
flosarka je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio flosarka za ovaj koristan post:
tonijo (24.11.2023)