Videti jedan post
Star 07.11.2018, 23:24   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Two way kutija kao wofer??? :D

Pozz svima...Jedno glupo pitanje Elem imacemo sad oko nove godine neke omanje svirke za do 100 ljudi, neke proslave firmi...Koristimo inace JBL Srx815p aktivne kutije...Elem, kolega skoro nabavio neke 12tice EV aktivne koje onako nisu lose, nista specijalno ali ok..pa nesto sedim i razmisljam pa mi pade jedna nebulozna ideja Posto imamo sad tih cetiri aktivnih kutija, mislim ja da iskoristim ove JBL srx kao binove da ih stavim dole, okrenem naopacke , bocnem u njih stativu i gore nakacim te EV kao satelite...S ozbirom da JBL ima ugradjeni dsp, mogu da napravim jedan preset, gde cu na eqkvilajzeru da isecem sve iznad 80 ili 100 Hz-a, a na EV kutijama ukljucim low cut, i eto dobijem mali sistem hhahah..znam da zvuci bzvz ali aj mi recite sta misolite o tome? Na jbl sam vec probao to malopre kuci, povezao na komp i napravio jedan preset kao bin, isekao sve iznad 100hz, i ostao samo bass, nema nista ni srednjaka ni viskokih,a ko poznaje ove kutije, znacu koliko basa one imaju, vrlo ozbiljna 15ica u njima...U principu mozda je luda ideja, ali eto rekoh da probam znam da te kutje nisu dizajnirane i zamisljene da budu binovi, nemaju tunele, i takve bass refleks rupe, ali eto ja bih malo eksperimentisao s tim, cisto malo da popune zvuk, da mu daju onaj donji druk, jer verujem da ce svakako bolji bass dati dole na podu nego gore na stalku,da ce lepo da se rasipa po podu pa rekoh da probam Svaki komentar je dobrodosao, cak i ako kazete da sam lud
Milan$ je offline   Reply With Quote