Videti jedan post
Star 03.07.2019, 21:35   #1
Metalni
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2018
Postovi: 19
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha CLP-230, Peavy Foundation, Korg X5D, Jay Turser JT-200BT...
Interesi: Džabalebarenje
Metalni ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg PA500 ili PA600?

Pozdrav kolege, naslov možda jeste smiješan jer je van svake pameti uzeti 500 naspram 600, ali pitam ovo prvenstveno zbog cijena... Pa500 kod mene nalazim za 300-350 evra (i jeftinije, ali pitanje kakvi su), dok Pa600 tek od 650 pa do 750 evra. Meni lično razlika u cijeni jeste povelika, tako da tražim neko vaše mišljenje s obzirom na cijenu, šta bi bilo bolje? Sviram uglavnom pop-rock, Ex-Yu, ponešto narodnjaka, a aranžer kupujem prvi put u životu jer eto kontam neke svirke bez bubnjara (do sad u svakom mogućem sastavu sam imao "živi" ritam). Dakle, prije svega zbog ritam mašine.

Još jedno vjerovatno smiješno pitanje, uzrokovano mojim nultim iskustvom sa aranžerima, mogu li se na ova dva modela PA sačuvati splitovane boje, tipa u lijevoj 2 oktave bas gitara, desno klavir, strings, padovi i sl. po izboru, naravno bez da bubnjevi sviraju? Dakle kao solo kljava? Manual bass znam da postoji, što mi i treba, jer želim da sviram, ne da mi se ulijeni lijeva ruka pritiskanjem 4-5 trozvuka kroz čitave pjesme A klavijatura jedino što će sama da radi je ta ritam mašina, ja ću ostalo... I naravno, iskustvo što se tiče tipki za koje sam čuo da su kod 500 loše, ali... Ako su tu negdje kvalitete i izdržljivosti kao kod npr X5D, to je onda sasvim u redu.

Hvala unaprijed!
Dodato:
Niko ništa? Ok...

Promijenjeno od Metalni (06.07.2019 u 13:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Metalni je offline   Reply With Quote