Tema: Jbl srx812p
Videti jedan post
Star 08.07.2015, 22:48   #2
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uporedjujes malo babe i zabe pa mozda zato nedostaju odgovori.

Relano to sto si naveo nisu iste klase pa cak ni blizu.

ETX ne bih da komentarisem ,jer je vec puno pisano u raznim temama o njima.

Yamaha DSR takodje , ukratko dobra kutija ,sa odlicnim pojacalom i sasvim prosecnim Eminence komponentama. ( bas 400w i drajver 1 inch od 30w ).

Sa druge strane za najmanje tri klase iznad ostalih pomenitih JBL STX 815 koji je u stvari aktivan stari SRX 715.
Komponente iste kao u JBL srx 715 , 15ka 800w rms 12h test 1600w trpi u piku bez problema provereno i drajver annular 3 inch ) . Taj drajver je jedan od najnaprednijih u klasi 3 inch drajvera ,hladjen ferofluidom i sa specificnim tonom ,dovoljno je o njemu reci da je u velikom JBL VERTEC 4888 line array modulu, sa kojim se rade samo najzahtevniji koncerti ,izmedju ostalog svake godine do sada MAIN Stage na Exitu u Novom Sadu.

Ako si nekad radio na SRX 715 to ti je dosta slicno tonski sa 815 ,ali ova aktivna je jos malo bolje napeglana . Sto se tice snage to je diskutabilno tih 2000w koji se navode nema sigurno .Jasno je da sada svi stede na pojacalima u aktivnim kutijama iako lazu iz dana u dan da su kutije sve jace ...tako da u glasnoci je SRX 715 pogonjen sa ozbiljnim snagasem ( npr crown i tech 6000) jede za dorucak, ali iskreno mislim da je i 815 sasvim dovoljno glasna za normalne svirke.

pozz
Dodato:
P.S. Gore sam na jednom mestu napravio gresku u kucanju i napisao JBL STX 815 iako svo vreme sam milslio i pisao za SRX 815 za koji si i pitao .Cisto da ne dodje do zabune

pozz

Promijenjeno od neshatomic (08.07.2015 u 23:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote