Videti jedan post
Star 10.04.2018, 10:01   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja poludim kada moram tipkat na mobitel, i onda imam hrpu grešaka, i nemam čćžšđ jooj

Morat ću ti još jedom naglasit, u YEMu ne možeš editirati ritmove niti druge sadržaje. YEM obrađuje samo samplove, dakle tvoje nove zvukove koje želiš imati. U njemu je ponuđena većina funkcija koje su potrebne prosječnom korisniku da dobije ono što mu treba, tj. da obradi taj zvuk po svojoj želji. YEM omogućava i to da se u njega unesu razni formati od prijašnjih Tyros modela (uvn, uvd), isto tako i uzorci aiff, wav, rex, rex2 ili sf2. Obrada ovakvog sample materijala je mnogo "dublja" od onoga što se nudi u samoj klavijaturi, tj. od onoga što ti radiš i na kraju pospremiš u USER ili USB. Dakle, obrada u YEMu omogućava da djeluješ na svaki Element unutar jednog sampla. Tih elementa može biti maksimalno 8. Tu možeš kombinirati interne /tvorničke elemente iz klavijature s onima koje si ti sam unio. Ili samo koristiš vlastite, po želji. Pored ovog finog pojedinačnog podešavanja svakog elementa, kod obrade možeš djelovati na svih 8 istovremeno, tj. u globalu. To su iste one funkcije koje se nude u klavijaturi, samo što se ovoga puta upisuju u samu strukturu sampla. Ovo što opisujem, kod Tyros se modela radilo s Voice editorom, Ova računalna aplikacija je bitno drugačijeg izgleda, potpuno iste namjene i s nešto manje mogućnosti.

S obzirom da sviramo istu vrstu glazbe, koja je harmonijski, ritmički i zvukovno vrlo bliza zapadnoj, sve što se nalazi u Genosu je i meni sasvim dovoljno za svirku na gaži. Što se tiče ritmova ali isto tako i zvukova. Ubacio sam doduše 10tak svojih samplova poput tamburice, harmonike ili buzukija ali više zbog toga što imam na raspolaganju tu mogućnost nego iz neke velike potrebe. Taj sadržaj je velik 30-tak mb. A nudi mi se 2Gb u klaviajturi. Međutim, trebaš znati da neki ljudi itekako koriste zvukove koji nisu dostupni u tvorničkom postavu. Na svijetu ima vrlo specifičnih instrumenata koji se ne nalaze u klaviajturi kada dođe iz dučana. Specifične udaraljke i drum elementi su ono što posebno interesira muzičare s istoka. Njima je vrlo važna količina memorije i način upisivanja samplova. I Yamaha to dobro zna, ne zanemaruje ovo tržište i između ostalog, nudi proizvod koji će im plasirati.

Da rezimiram, nisi ništa posebno propustio ako ne koristiš YEM. Napisao sam za sebe, ali isto tako znam više ljudi iz mog okruženja koji sviraju Yamahe na gažama, ne samo kod kuće. Mnogi od njih su upisali jedan od onih Free Packova koji su dobili besplatno, on im stoji u klavijaturi i više od toga im niti ne treba.

Promijenjeno od casper (10.04.2018 u 10:24 sati)
casper je offline   Reply With Quote