Videti jedan post
Star 15.01.2008, 15:12   #15
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ti i s ovim si mi puno pomogao!
Što misliš o mic. sennheiser md-421 II
Uzela bih takva dva širokopojasna kao dodatak, na ovih šest SM58 za zbor
______________________

Pitanje nije meni upuceno, ali da naklopim
sennheiser md-421 II je odlican instrumentalni mikrofon, a pogodan je i za hor.
Cijena je malo masnija.
Ja sam koristio i za hor i za klavir i jos ga imam mada nemam priliku da koristim (sirokopojasni pa hvata sve sumove okolo) - AKG C1000.
Kupio sam ga polovnog u gotovo novom stanju za samo $100, a zvuk me odusevio. Mislim da sada moze novi da se kupi za $150. Posto se radio o kondezatorskom mikrofonu neophodan je napon ili baterija 9V u sam mikrofon ili koristenje fantom-a sa miksera, sto je naravno prakticnije i jeftinije.
Za 'home-recording' koristim shure KSM32. Kad sam probao Audiotehnica 4050 skont'o sam da taj mikrofon bolje lezi za moj glas nego Shure, mada je to stvar pojedinacne boje glasa i licnog ukusa. U svakom slucaju KSM32 je odlican mikrofon koji ako budzet dozvoljava moze vrlo efikasno da se koristi za hor. Platio sam ga novog nesto vise od 500$ sa koferom i 'paukom'.
Za malo love, po mom misljenju i iskustvu AKG C1000 nema alternativu. Cak mislim da se za dva nova mikrofona u paketu moze naci 'dil' i u EU i u SAD.

Sve je novo!
______

hmm... koliko mi je poznato to je stari model sa kruznim refleks-otvorima, a novi modeli su i to vec duze vrijeme ART312A i ART322. Ne znam, mozda ima i novo...
Mikser Mackie 1604VLZ3 je uveliko u prodaji. Ponovo je navodno nesto poboljsan zvuk, sto sam jedva osjetio samo na bas frekvencijama. A lijepa novost je mogucnost podesavanja napona na 110 i 220 V. Bice sverca

Evo ovdje nema nista novo, svi modeli su vec duze u ponudi:

http://www.directproaudio.com/shop/s...vendorcode=RCF

Sto se tice cijena, moze sve da se nabavi za manje love, ali na drugom mjestu.

Promijenjeno od Vaxter (15.01.2008 u 15:40 sati) Razlog: Spojeni uzastopni postovi. Koristi opciju edit!
cincilator je offline   Reply With Quote