Videti jedan post
Star 13.12.2018, 10:48   #65
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Što se tiče i tih nepredviđenih situacija na tezgi, Yamaha Tyros3 je tvrđava!
Moju samo grom nije bio i mlin nije mlio
Ima čitav historijat toga na ovom podforumu šta joj se događalo, ali evo sažetog rezimea. Jednom mi je prosut gemišt po čitavoj klavijaturi i dirkama. Klavijatura je tokom svirke duplala neke tonove, a neki nisu uopće radili. Kad sam došao kući rastavio sam je (jako je jednostavna za rastavit i komponente su lako dostupne) uzeo sam fen i sve posušio i prebrisao papirom. Nisam imao poslije nikakvih problema.
Ljeto 2015. bilo je jedno od ljeta sa najvišim temperaturama, znam da u jednom periodu 15 dana nisam uopće mogao spavat kako treba i negdje sredinom osmog mjeseca trefi u Mostaru možda jedini dan tog ljeta kada je padala kiša. Ali je momački oplela, a ja sam imao neku svirku na nekoj polutvorenoj terasi neke privatne obiteljske kuće, a terasa je bila pokrivena ceradom. Rekoše mi ti se tu postavi uz rub, a ja gledam i pitam pa hoće li mi kiša prokapit odatle? Ma kakvi, ma jok, ma neće nema šanse... Ok, ja poslušao. Taman što sam postavio Tyros i okrenuo se da odem po miksetu, sa cerade je višak vode ošinuo po klavijaturi i to upaljenoj, ja ugasim klavijaturu, posušim papirom, dadnu mi fen (stavku da sam poludio toliko da ubijem nekoga izostavljam). Palim klavijaturu, ma ludilo... Pritisneš jednu dirku ono svira neki ludi suzvuk od 3 ili više tonova, ali samo neke od njih, neke i normalno rade. Šta da radim, upalim chord scanning na 2 tona, provalim koje ok rade, za durove stišćem samo jednu dirku, a za molove dirka + mala terca, kad ide solo smanjim se na pedali toliko da se ne čuje šta točno sviram, a da se čuje da nešto brljavi u pozadini.
Tu sam naučio još jednu lekciju iz oblasti tezgarenja, a to je da su ljudi jebeno gluhi i da sam mogao drndat na klavijaturi kako sam htio, jer sam zaradio gomilu bakšiša, a gospođa koja me zvala je bila toliko oduševljena mojim sviranjem i pjevanjem da mi je još dala i duplu dogovorenu dnevnicu, pa ae ti sad budi pametan... Elem nejse... Epilog tog kupanja je bio da kad sam sve posušio, sve su dirke ok radile, nije bilo duplanja, troduplanja, e jedini problem je bio, a Casper će se sjetiti što na nekim dirkama dinamika automatski zakuca na najglasnije, što je nemali broj puta znalo da me prepadne na svirci.
Pošto kod Alena koji je i član našeg foruma, u ovlaštenoj Yamaha radnji može da se naruči svaki najmanji komad Yamaha komponente, fino sam očitao broj lijeve ploče od dirki (ploča na koju idu gumice i dirke) i čekao sam 2-3 tjedna i dobio sam i krenem da rastavim da promijenim. Eh, sad... Kako je veza te ploče za dirke i matične ploče neka specifična folija sa određenim brojem pinova i kako je jako tanka i krhka, jebeno pokidam par pinova i sad mi donja oktava nije funkcionirala nikako. Uzalud sam gonjao po ebayu novu, ama nema nigdje da jebe jež ježa. Na kraju nakon nekih mjesec dana sasvim slučajno u jednom PC shopu dok sam kupovao neke sluške, slučajno dočujem priču neka njihova 2 servisera oko nekih jackova, pinova i upitam jel znaju gdje ima folijski ribbon sa toliko i toliko pinova. Reče mi jedan od njih da nema i da je teško naći, ali da može da popravi taj moj što sam razvalio. Ja odletim do kuće donesem i on mi to odradi i uzme mi 10 maraka za to i sve kul i dan danas funkcionira. Ali problem sa dinamikom se nije riješio. Problem sam uspio riješit nakon što sam na nekoliko stranih foruma pročitao da je to problem kada se istoši grafit na gumicama. Enough said... Otišao kod Alena, naručio gumice za čitavu klavijaturu, promijenio i Jamajka i sad funkcionira kao sat, ni da štucne.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote