Videti jedan post
Star 22.06.2016, 09:58   #34
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od acika93 Pokaži Post
A slika govori više od reči
Slika ne govori aman baš ništa. Slika koju si postavio su dirke klavijatura koje imaju sistem sa oprugama. Pa600 ih nema. S toga se dirka kanije vraća u početni položaj. Dirka postaje tromija, sporija... i kao takva ne može niko da mi kaže da je takva dirka odlična za soliranje. Možda ukoliko svaku desetinu sekunde pređeš na drugu dirku.... ( na kraj sela žuta kuća). Odsvirati bilo koje narodno kolo na tako otežanim dirkama je ne izvodljivo ( za mene). Pored toga što dirke Pa600 nemaju opruge, kao i kod svake klavijature ( korg) jesu duboke tj... pređena dubina dirke do dobijanja tona ( zvuka) je pozamašna. Na to dodati još 15 grama tereta koja onemogućuje dirki koja nema opruge da se vrati u prvobitan položaj... pa ti odsviraj solo deonicu ili kolo... ma bilo koji brži triler... Ne izvodljivo ( moje mišljenje). Dakle ne upoređivati babe i žabe. Jedno su dirke sa oprugama a drugo su dirke koje nemaju nikakav mehanizam i koje su spojene u oktavu. Da je to tako bajno i sjajno sa tegovima pogotovo od 15 grama, nikom ne bi padalo na pamet da menja dirke, tj da to uzima kao opciju, ako će sa tegovima dobiti željeni efekat. Može se staviti i 20 grama... ukusi su različiti ali jedno je ukus i mišljenja a drugo je činjenica i praksa.

Nešto bih te pitao? Kojim trikom je uspeo teg od 15 grama da zalepi ( stavi ) na belu dirku Korg Pa600? Dimenzije tega u svakom pogledu prevazilaze otvor u belim dirkama. Kakvi su to tegovi, kakve dimenzije i gde ih je kod nas nabavio? Dakle teg od 15 grama fizićki ne paše u dirku korga Pa600... Kolege ispravite me ako grešim.
Dodato:
.
Tegovi od 10 grama minimalne širine su od 15-19mm... Od 15 grama su 19 mm....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (22.06.2016 u 10:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote