Videti jedan post
Star 23.02.2012, 16:17   #2
Kewa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2012
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Kewa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo redom, ono što znam:

K.M.E je relativno poznat u EU, naravno, najviše u Švabiji. Prije 5-6 godina sam slušao QS 5 (malo veći sistem, nešto poput XA od Dynacorda, ne pravi se više, koliko znam), sistem je radio odlično, ali nisam baš ostao bez teksta, takvih sistema sam čuo i previše. Isto mislim i za SD 4 (jednom sam samo slušao sistem, na nekoj normalnoj snazi), on se vrti oko 4700 eura, ali je malo "dosadan", nemam drugo objašnjenje. 98 db sateliti, neka aktivna 15-ica sa puno điđa-biđa (nekih 126 db,max SPL), uredan ton, ali već viđeno.
Barth nije ništa drugo nego nastavak Fohhn kompanije,Helmuth Barth je nekadašnji osnivač i jedan od vlasnika. Prošle godine sam ih slušao na sajmu u Frankfurtu, ali to je bio neki mali sistem, takođe već viđeno, odličan zvuk, ali mislim da kompanija više naginje na instalacije, nego na live sound. Ne znam cijene, mislim da su skupi (ako se vode Fohhn politikom). Pojačala tad nisu bila Powersoft, sad ne znam.
Fohhn sa druge strane opstaje već skoro 20 godina i rade odlično. Klasične Švabe, sve im je made in Germany, nije ogromna kompanija, ali jako paze na kvalitet i mušterije. Njih sam slušao u par navrata, sve je to tip top, a zdnji put sam slušao Xperience III sistema, ali sa dva XS 30 sub-a plus XT 33 sateliti i to je radilo fantastično. No međutim, cijena je bila užas, mislim da mi frajer rekao da je oko 9000 eura bez poreza. Da li je to realno ili ne , ne znam, mislim da je malo previše, bez obzira i na kvalitet i na neku podršku, previše forsiraju tu made in germany priču ( slično kao i Kling & Freitag, KH, Nova, ...),ne osporavam kvalitet, ali su zaboravili da nisu sami.
K array je slična priča, slušao sam i 400 i 200 sistem, i to na otvorenom, parking sajma u Frankfurtu, to radi fenomenalno, ista priča kao i ove Švabe, cifra je brutalna, KR 200 je oko 11000 eurića. Čista ezoterija. Jeste nov dizajn, jeste kvalitet, ultra kompaktno, ali....
Kewa je offline   Reply With Quote