Videti jedan post
Star 07.03.2008, 14:46   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajooooooj Speedy, meni se čini da si ti na ovoj klavijaturi totalni početnik.
Kao prvo, skidaš isključivo PCG (program/combination/global) za KORG 01W/FD. Ništa drugo, ali BAŠ NIŠTA drugo ti na njemu neče raditi (ovdje ionako nema MIDI fileova) . KORG 01W/FD je stari legendarni KORG-ov worsktation s početka devedesetih godina. Nema ritam mašinu ni sampler tako da se u njega ne stavljaju stylovi, aranžmani nit samplovi. Ovo je tipični bandovski synth zasnovan na AI KORG-ovoj sintezi. Synth je povoljan za geže/tezge. Ima finih boja posebice stringovi, brass sekcija i organ's. Harmonike se dadu na njemu složit no nisu nešto ekstra klase, kao i tamburice i sl instrumenti. JuVe boje te ostale DX i Casio zujalice se dadu na njemu napravit, no nije to to. Za te boje ionako je zadužena Yamahina DX serija.
Što se tiće memorije to što imaš (4 Mb RAM-a) ti je sve što u njemu imaš. Nema nadogradnje. Imaš FDD (Flopy disk) za pohranu i očitavanje podataka. Svojevremeno je bilo za kupit memorijskih kartica s dodatnih extra bojama tj soundovima posebno rađenim za pojedini tip muzike (nešto kao expanzije), no danas češ ih teško nači. Pokušaj preko e-baya no cijene su im različite, a često ti znadu podvalit i poslat pokvarenu robu.
I na kraju u download centru za njega uzimaš isključivo materija iz sekcije KORG boje (ako ima),a ako nema tamo onda vidi pod ostale proizvođače i potraži boje za KORG 01W (koliko se sječam, mislim da ima jedan SET boja), ili idi na download centar odaberi sekciju boje i samplovi idi pod ostali proizvođači i downlodaj set boje za T3. Unutar njega imaš program za dumpanje SendSX, pa možeš preko MIDI kabla poslati neke boje u svoj 01W. Mislim da bi boje od T3 trebale raditi na njemu, no nemoj me držati za riječ jer nisam 100% siguran. Ja na ovoj kljavi nisam radio već punih 10 godina pa se ne sječam s kojim je modelom od KORG-a kompatibilna.

Promijenjeno od kreso (07.03.2008 u 14:50 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
ranky123 (04.02.2011)