Videti jedan post
Star 05.06.2018, 18:27   #9
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svima znanima i neznanima.Javno cestitam prijatelju i kolegi Casperu na super dobroj kupovini i zelim mu ovim putem javno pozeljeti mnogo dobre svirke i uzivanja sa novim „štapovima“.
Da neduzim vise sa zeljama i cestitkama vracam se na temu.Davno sam vec pisao o tim cilindricnim sistemima i u protekle dvije godine stekao razna iskustva sa njima.Nisu dovoljno zastupljeni na nasim prostorima iz mnogih razloga.U vecini slucajeva razlog je nepovjerenje,nemogucnost isprobavanja, razne sugestije i slicno da ne nabrajam vise.Kao i za sve ostalo vrijedi pravilo osobno isprobati,cuti i odluciti dali je to TO.
Oko godinu dana sviram na 2x Maui 11 G2 i extra sam zadovoljan.
Sviram aranzer,ponekad sam ili sa pjevacicom ili gitaristom.
Prostori su razlicite velicine od kafica, restorana do prilicno velkih sala i do sada nisam imao problema sa manjkom snage.Svirke su razlicitog tipa i razlicitog repertuara.Slike od par lokacija biti ce postavljene naknadno.Vatreno krstenje i prva velika sala ( do sada najveca)gdje sam svirao na Maui 11 G2 bili su Njemacko—Ruski svatovi sa oko 150 ljudi .Znam da 150 ljudi nije neki veliki broj ali sala je bila velicine 35x 25 metara visina nepoznata(10—15 ???)Dakle u tu salu bi stalo mnogo,mnogo vise ljudi sa istom snagom/ decibelima.A takdjer sam svirao u nesto manjim salama u Njemackoj zvanim Bürgerhaus gdje je bilo 250—300 ljudi, i to isto bez ikakvih problema,.Dakle sa mojim dosadasnjim iskustvom koje sam stekao koristeci Maui 11 mogu sa velikom sigurnoscu reci da sa dva Maui 28 G2 bez ikakvog straha idu svirke do 400—450 ljudi.Naravno koncert na Maksimiru, Marakani ili Sabacki vasar ispod satora za 1000 ljudi ne dolazi u obzir haha.
Ali ako bilo kada i u bilo kojem slucaju treba dodatna snaga i druk to se rijesi na vrlo jednostavan nacin posebno na Maui 28 G2.
Maui 11G2 ima mogucnost slanja signala( cijelog spektra) u neki dodatni aktivni bas bin ili aktivnu kutiju i dodatno pojacati decibele/ snagu.Medjutim Maui 28 G2 ima mogucnost 1—system out ( npr.samo za aktivnu kutiju od 120 hz pa na gore)ili sub out( za dodatni bas bin sa ili bez skretnice i salje signal do 120 hz) tako da nije bitno dali aktivni sub ima ili nema aktivnu skretnicu ugradjenu.
Takodjer bez obzira na brojke koje su navedena u pratecem materijalu Maui 28 G2 ima oko 20—tak posto vise snage nego Maui 11 G2.
Kako sam vec ranije pisao do sada nisam imao potrebe nista dodavati ni pojacavati i svatko tko razmislja o nekoj promjeni neka sam razmisli —najbolje isprobati sam.
Sistem je lagan, brzo se montira, nije toliko skup —maximalno cuva ledja i sound je jako dobar.Da napomenem nesto sto svi znamo ,klasicni sistemi su relativno veliki,teski, mnogo kablova,skretnica itd itd — i kao uvijek ista prica ; gosti u prvim redovima imaju krvarenje u usima i redovno uzimaju bolovanje poslije feste a oni koji su bili dalje culi su ili nista ili eventualno samo visoke tonove.Sa ovakvim stapovima postize se da svi jednako cuju i nikome ne krvari iz usiju.Uz relativno malu razliku u glasnoci na 5, 10 ili 30 metara.Da ne izmisljam vise „toplu vodu“ probajte i uvjerite se sami.
P.S—slike dolaze malo kasnije( majstor momentalno gletuje i nema vremena)
Za dodatne informacije p.p.,Whatsapp,Viber
Pozdrav
Grafički Fajlovi
File Type: jpg ld mai 28 01.JPG (147,5 KB, 188x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg ld mai 28 02.JPG (157,5 KB, 180x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg ld mai 28 02a.JPG (162,6 KB, 178x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg ld mai 28 02b.JPG (153,4 KB, 181x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg ld mai 28 02c.JPG (165,9 KB, 176x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg ld mai 28 03.JPG (167,4 KB, 174x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg ld mai 28 04.JPG (130,0 KB, 172x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg ld mai 28 05.JPG (113,2 KB, 177x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg ld mai 28 06.JPG (134,4 KB, 182x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (05.06.2018 u 21:31 sati)
ffb je offline   Reply With Quote