Tema: vArranger2
Videti jedan post
Star 17.03.2014, 22:25   #21
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
vArranger2 ima dosta pojedinosti koje su veoma interesantne. Jedna od njih je, da se "istovremeno" moze pohraniti ogroman broj ritmova koji se pozivaju bez ikakvih podmenua.
Ovo "istovremeno" zamisljam ovako: da li to znaci, da mogu izabrati nekoliko ritmova, koje npr. zelim odsvirati bez "prekida tj. pauze", jednostavno skacem iz jednog ritma u drugi itd. Izaberem si npr. nekoliko Rumbi i save-am u SoongBook, tako da ih poredam npr. Rumba 1...6. A onda jednim pritiskom na odredjenu SongBook-tastu u kojoj sam to pothranio, on mi izbaci tih nekoliko ritmova, koji su mi potrebni? Ako imas vremena i volje objasni mi ovo istovremeno malo detaljnije...Isto i editing i miksanje ritmova me interesuje do detalja. Koliko je prakticno i mogu li kao i na HW aranzerima dok stylove preslusavam da ih miksam itd. Ovo zadnje pitanje se odnosi kako na Yamahine, tako i na Rolandove i Ketronove styleove.

PS. Uostalom, slobodno pisi kada imas vremena, ako i nema postavljenih pitanja, jer svaka informacija o vArrangeru je dobro dosla. Uvijek sam rado citao tvoje postove kada si pisao o novim aranzerima, koji se pojave na trzistu, tako da ni ovaj vArranger nije izuzetak. Siguran sam da ti najbolje poznajes prednosti i mane vArranzera, ili bolje receno sta se planira jos ugraditi (isprogramirati) u njega. Zato naprijed, dok se tvoji prsti i nase oci ne umore!
fico je offline   Reply With Quote