Videti jedan post
Star 23.04.2018, 01:00   #38
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Od tih zezalica, imporvizacija kako kažeš, napraviš jedan Sound. Na svaku tipku staviš jedan taj wav. To naravno spremiš kao CUSTOM. I sada samo taj CUSTOM pohraniš sa SAVE, ili na USB ili na HD. Pa čak i ako spremaš cjelokupan Library, opeć ćeš imati taj "CUSTOM zezalica" kako jedan UNV ili UVD, ovisi u kojem si ga obliku kreirao.

Defragmentacija je postupak kojom smanjuješ količinu fragmentacije. Podaci zapisani u RAM se tijekom vremena "razbacaju" na način da između njih ostane višak prostora. To rezultira usporenim učitavanjem pa je s vremena na vrijeme potrebno odraditi postupak defragmentacije. Sve ovisi o tome kolko je bilo zapisivanja pa brisanja na nekom mediju, a ovdje govorimo o FlashRAMu. Postupak defragmenatacije ne bi trebao oštetiti/uništiti podatke ali je uvijek dobro imati backup. Ja sam prijmerice, u 6 godina korištenja Tyros4 odradio postupak samo jednom. Trajalo je čini mi se oko sat vremena ali u RAMU nisam imao više od 150 mb materijala.
Ako radiš format RAMA, i nakon toga punjenje materijalom, defragmentacija nije potrebna.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (23.04.2018)