Videti jedan post
Star 07.01.2015, 00:21   #16
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

zato sto na ketronu ne mozes ubaciti svoj drum kit, kao sto bi ubacio recimo JV drum kit, vec mozes samo loopove...pa tako onda moras napraviti,nabaviti loopove zxa svaki prelaz, intro, varijaciju, i sl, za svaki ritam - rumba, sa sa, a o namenskim tek da ne govorim...malo poooogolem posao, narocito ako nemas tu pored sebe nekog korga, sa kod da usnimvas loopove sa JV bubnjem...Ketron je zvucno van konkurencije...Sviram pa3, a uzo sam Ketrona na probu na par dana, bas zbog prelaska na audyu sa korga...Znaci to se cuje u startu koliko to bolje zvuci od korga, ma za dve klase bolje od korga, tako puno,siroko, masno, izbalansirano za ozvucenju, ima taj zdravi srednji opseg, za razliku od korgovog plasticnog, da vam je na Ketronu dovoljno Bubanj, Bass, Kontra i to vec zvuci odlicno, cisto, konkretno, okrenete se, svira bubanj, ne morate da nabacate u ritam kao kod korga, te perkusije, te padove, stringsove, u svakom ritmu distorzije cak i gde manirski ne idu, ali samo da se napuni ritam, jer to je korg, je li...Kad sam pustio pa3 na ozvucenje posle malo sviranja na ketronu, tacno imate utisak da je neko prekrio kutiju nekom navlakom, pisao sam o tome ovih dana na jednoj stranici na face-u...ALI zato kad sednete za korga, u stanju ste da na njemu uradite sve sto zamislili, ali bukvalno, nema ogranicenja, rukovanje za LIVE svirku je izmisljeno za ketrona, iskreno, sistem menjanja ritmova iz User style je napravljen za prosli milenijum na ketronu, jako oskudni kvalitet semplova koje ubacite, kao i efekata za desnu ruku, vrlo bazicno,po meni cak i diskutabilnog kvaliteta...Dalje dok na ketronu promenite jednu boju, na korgu ste vec izmenjali 5, a tek o ritmovima da ne pricam...prelazi ispod ekrana, na sredini klavijature, totalni dizajnerski promasaj...Za kucanje slova u opciji "Search" koristite dirke, tako da dok je ta opcije aktivna vi bukvalno nista ne mozete da svirate na dirkama u tom momentu...I da, ima seckanja izmedju loopova u ritmovima, ja primetio u vise fabrickih, npr kad ste u 4. varijaciji i stisnete prelaz, i dok se ritam vraca nazad u varijaciju tacno cujete taj kratki "trzaj", prekid ritma , kako god ga nazovete...Ima tu jos dosta stvari gde je ketron dosta ogranicen u odnosu na korga sa OS-om, napisao sam samo neke, tako da ako resite da svirate Ketrona, morate biti spremni na mnogo kompromisa oko OS-a, i uzivati u jako kvalitetnom zvuku...Fabricki bubnjevi jaaaaako kvalitetni, bass gitare - prava zica, live gitare - svira vam gitarista, i jos kako sve to izlazi na ozvucenju - ja stvarno nemam reci, izmisljen za ostale brendove...Ali kao i svaki ima svoje mane, naveo sam samo neke...Meni nije problem sredjivanje ritmova, kuckanje, i sl, sve za dobar zvuk, zato sam bas i uzoi ketrona da ga probam, ali brale, dooooosta je unazadjen sa interfejsom, ajd za sredjivanje djene djene, malo preko racunara malo ovo ono, moze da se sredi, ali za live svirku,meni vrlo neprakticna klavijatura, narocito ako imate u obzir da na svirkama morate brzo reagovati, menjati ritmove kad pevac trazi neku pesmu isto i boje, a to je kod ketrona, sve samo ne brzo...OS deluje dosta tromo u odnosu na korgov,recimo, koji ruku na srce leti spram ketronovog, otvara, cuva sve gotovo momentalno, sto nije bas slucaj sa ketronom...Novih update za ketronov OS skoro i da nema, ili se njima nista bitnije nije ni resavalo, od ovih stvari koje sam naveo...Dalje, kao sto rekoh sempl svog bubnja u ketrona ne mozete ubaciti, a samo 30 multisemplova boja, koje kao sto rekoh zvuce vrlo oskudno, tako da je pored nje obavezna neka solo klavijatura....Ako vam slucajno po ovoj hladnoci zabaguje Hard disk, opsrostite se od svirke, jer nema odakle da vuce loopove, naravno...Eto napisah neke od prednosti i neke od mana Ketrona, za korga ne moram da pisem, svi znaju kolikoooooooooooooooo mana ima i koja je njegova najveca, pa kako kome godi...Ja za sada nisam presao na ketrona, nisam mogao da prelomim, i da predjem preko nekih stvari kod ketrona, ali videcemo, jos nije reseno, nekad kad mi korg pokida zice na nekoj tezgi, tacno sam resen da ujutru idem i menjam ga za ketrona i cao zdravo...pa opet sednem razmislim se i ne znam cega mi je ciniti...I tako se mislim vec mesec,dva i jbm li ga,nisam pametan..I ketron i korg su jako lepo zamisljene sprave, NEDOVRSENE...Ketron izuzetan svuk, osakacen neprakticnim,unazadjenim OS-om...Korg odlican OS, bez nekih vecih ogranicenja, sa vrlo diskutabilnim zvukom...A shvatite koliko je diskutabilan,tek kad stavite ketrona pored njega, i pustite ih na istom ozvucenju...Pa sad kako kome godi, ima za svakog ponesto
Milan$ je offline   Reply With Quote