Videti jedan post
Star 16.07.2014, 22:08   #8
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa najbolje je odraditi terce po skali..ne moze +2 ili +3/Jedan ton ce ici tacno drugi nece.Zaboravio sam sada, imao sam davno pa800.Malo se drugacije radi terce.Ove durske i molske vec imas, za ove narodnjacke moras malo da se potrudis.Mislim da se na pa800 radi prema prvom tonu..Recimo ako je pjesma Krcma u Planini iz E.Tercu pravis za taj ton (G#) +4, sledeci ton je F (+5), i tako dalje...Tako ide na pa800.To je malo drugacije pravljenje nego kod voiceworks i voicelive...

Ako sam zeznuo, ispravite me.Nemam pa800 vec 5-6 godina...

I da, eventualno koliko glasova..Sto se tice vocalista manje je uvijek vise..Ja sam recimo uvijek koristio ili gornju ili donju tercu..Eventualno u nekoj pjesmi unison za oktavu nize, ili kako vec...Sve zavisi...Nemoj previse.I sve to moze da zvuci ok ako i pjevac tacno pjeva.Ako ne pjeva kako treba onda i svaka greska se podupla najmanje.Sto se tice same terce, moze recimo dvije iste samo stavi panoramu na njih.Jedna lijevo , jedna desno.Izbjegaji da dodajes zenske ili muske artifakte, jer i to dodaje dodatnu robotiku..Znaci samo od pjevacevog glasa..

Promijenjeno od mikimiki (16.07.2014 u 22:13 sati)
mikimiki je offline   Reply With Quote