Videti jedan post
Star 11.11.2014, 13:34   #4
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sale, on koristi mikser Cubase-a zato sto snima u njemu. Koliko sam razumeo Siny-ja, njega prvenstveno interesuje za snimanja i studijski rad a ne za Live!

Siny, postavlja se pitanje kakve su ti potrebe - da li je u pitanju visekanalno snimanje (ukoliko snimas ziv bubanj na pr.) ili je dovoljan jedan kvalitetan kanal? Pretpostavljam da je dovoljan jedan kanal jer imas jedan mikrofon a i za snimanje zivog bubnja je pre svega potrebna akusticki sredjena prostorija!
Koji ces preamp koristiti zavisi koliko si spreman da ulozis novca jer postoje razlicite kategorije (cenovne i kvalitativne)!
U zavisnosti od finansija ja bih pogledao: Avalon VT-737SP, Rupert Neve Designs Portico 5017, Universal Audio Solo 610, Universal Audio 710 Twin-Finity, FMR Audio RNP 8380, Golden Age Project PreQ-73... ima ih jos dosta ali i ovi pokrivaju cenovni spektar obicnog smrtnika!

Obzirom da razmisljas o kupovini miksete 01v96i pretpostavljam da novca ima dovoljno i da bi mogao da zamenis mikrofon. Rode K2 je lampaski mikrofon, veoma je dobar i preporucujem ti da uzmes njega umesto Nt2.

Takodje, da sam na tvom mestu ja bih razmislio o boljem audio interfejsu. Pogledaj neku od RME karti jer ces tu odmah cuti razliku u zvuku! Recimo, BabyFace je ekstra dobra karta a da nije preskupa. Ima dva mikrofonska ulaza a moguce je prosiriti je putem ADAT-a do 10 ulaza!

Uz RME audio kartu, Rode K2 i neki solidan preamp bi mogao da pravis snimke visokog kvaliteta! Jos ako ti je prostor akusticki sredjen...

Akordeonista je offline   Reply With Quote