Tema: vArranger2
Videti jedan post
Star 10.03.2014, 13:49   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima dosta nacina za setanje, naravno ne samo kroz ritmove, nego i kroz sounde i songbook podatke itd... itd... Laptop naravno nije bas najbolji izbor, prije svega i najvise, radi male performanse, a drugo radi kontrole, sem ukoliko nema Touch Screen. Kompletne komande se mogu prenijeti na tastaturu laptopa i onda ti komande nista drugacije nisu nego kod bilo kojeg hardware aranzera. Za sve mozes da definises bilo koju tastu. zatim dolaze u obzir i Foot Switch, recimo kod mene je u pogonu i trostruki Foot Switch, pored ogromnog 24" Touch Screena na Trans Audio Maxima sistemu, na kojem su sve komande vArrangera2 velike i lako dostupne. Onda, bilo koji midi controller, koji tebi odgovara, ce takodje odraditi posao, a moze i kombinovana kontrola, to jest, tastaturom Laptopa i midi controllerom istovremeno. Sve u svemu, operativnost na live svirci je na pravim sistemima fenomenalna i daleko, daleko ergonomicnija nego na bilo kojem hardware aranzeru. Moj savjet, mani se za sada Laptopa, to nece ici za jedan profesionalni sound, jednostavno mu nedostaje performanse bar jos tri puta toliko, koliko ima.

Promijenjeno od tranzit (10.03.2014 u 13:50 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote