Videti jedan post
Star 27.02.2023, 08:35   #3
mll
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2020
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mll ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
Ako ćeš se već "švercati", onda radije nauči bilo koju skalu svirat pa koristi transpose. Lakše podizat i spuštat tonalitet na klavijaturi nego na vokalu...

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
Hvala na odgovoru.
Mogu ja transpoze za vokalom iz bilo koje skale, a sviram ok desnom rukom.

Najviše me muče akordi, većinom samo jednim prstom udarim root (glavnu notu akorda).

Zato sam mislio naučiti par skala i njene akorde svirati dobro.

Mislim, ono, produciram muziku (pomoćnik skala koristim), razumijem napraviti triad, root + 3rd (M3-4 half steps ili m3-3 half steps) + P5 (7 half steps).
Razumijem osnove teorije na zapadnjački način, naša teorija mi je špansko selo.

Mene zanima kako neko pohvata akorde da svira brzo, je li to vizuelno dolazi s praksom, jer ne može u djeliću sekunde brojat polutonove da tako pogađa akord.

Eto, baš zbog tih akorda sam mislio otići na A mol, jer sam shvatio da se sve vrti oko Am, F i G akorda.

Međutim, mnogi, mimo ovog foruma, kažu da ću pokvariti sviranje, pa sam nastavio skidati po originalu.
Rekoše da akordi bez obzira na skalu dođu vježbom i svakako se moraju pamtiti za pjesme.

Raspisao sam se, ali je suština problema u akordima.
Od malena sa igraclčkom sam počeo desnom skidati melodije, to mi ide, ali lijeva ništa, do prije godinu samo jednu tipku uhvatiti sam imao problem.
Skale ne znam vizualno na klavijaturi, osim C dur i A mol, sve bijele.
Ako se i akordi mimo skala treba da pamte za svaku pjesmu i treba vizualno praksom da se stekne ta memorija automatskog raspoznavanja akorda na klavijaturi, onda ne bih mijenjao sve na Am, jer nema mi smisla, bolje lagano učiti raspoznavati akorde.

Ja sviram samo za sebe, znam da nije problem ni samo jednu tipku stiskati, ali hoću da se naučim da sviram lijepo. 😊

Promijenjeno od mll (27.02.2023 u 08:37 sati)
mll je offline   Reply With Quote