Videti jedan post
Star 25.01.2009, 02:30   #30
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posjedujem obadvije klavijaturerobacu da iznesem MOJA LICNA zapazanja:

Kao sto Terza rece svaka ima prednosti i mane:Medjutim ono sto sam ja dosada vidio puno je prednosti u korist T2

PA800:Ima bolji portamento,ima bolji vocalist,Pristupacniji je u sredjivanju
u drum sekciji moze se miksati interne i samplovane udaraljke!Ima vise mjesta za custom boje.Tipke su NEkvalitetnije ali licno meni bolje odgovaraju nego na tyros2.


Tyros2 ima vise sampling roma (1gb) ali sto ga vise punimo sporije Loda mada je i to zavisno od Kvaliteta HD ili USB kartice.Registracije OGROMNA prednost na osnovu Pa800.
Vecina stvari se mora sredjivati preko kompjutera ali po meni to je bolja strana sredjivanja klavijature .Puno PREGLEDNIJE i lakse(prica se da ce i KORG da izbaci programe preko kojih ce da se sredjuje klavijatura a onda ce mnogi da se uvjere u ovo sto sam rekao).Direktno pozivanje ritmova,multipadova User Boja sa HD ili USB ogromna prednost.TERCE su takodje puno bolje i komfornije.

Po mome misljenu pozeljno je ko moze sebi priustit Obadvije klavijature zajedno!Licno JA ako bi imao samo jednu klavijaturu onda Tyros2.


Zakljucak:Obadvije klavijature su profi i mogu zadovoljit potrebe muzicara.Jedina mana i jednoj i drugoj sto se mora ufatit u Kostac sa njima i srediti ih.


Pozdrav!
tyros2 je offline