Tema: boje za fm8
Videti jedan post
Star 16.03.2011, 23:52   #13
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolega casi, sve masine iz dx serije su striktno analogija koliko ja znam, posto je tada jos bilo rano za digitalne procesore za obradu tona, nego se sve zasnivalo na obradi analognog signala (preko operatera). Tek se sa semplerima novije generacije mogao dobiti taj sound koji opet nije isti kao na dx masinama bas upravo zbog digitalne obrade sempla. Upravo ta razlika daje dx yamahama taj "mastan" ton i smek koji ni jedan sadasnji sempler ne moze da izbaci, osim kurzweila koji koliko mi je poznato poseduje analognu obradu sempla (noviji modeli). Ako si se malo igrao sa FM8 mogao si da primetis da osim efekata (sto sam ja naveo kao primer) ima jos mnogo mnogo opcija u tom programu o kojima dx masine mogu samo da sanjaju, a takodje i FM8 poseduje te famozne operatere (6) koji su i omogucili dx masinama takav sound. Istina da nije dovoljno loadovati samo sound npr sa dx11 u FM8 i svirati. Naravno da ce takva boja da zvuci siromasno. Load sys ex boje je samo start, pravo je znanje tu boju obraditi u samom programu, provuci je kroz sve opcije, na kraju dodti efekte po zelji, i tek onda mozemo dobiti boju da se kaze da lici na nesto. Treba tu puno zivaca i igranja, ali vredi truda... Ja prvi licno nisam imao nerve da sve to isprobavam, ali imam kolegu koji je jako upoznat sa tim programom, i cuda pravi sto se tice boja, pa zato i pricam.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
Sandzaklija (01.04.2011)