Videti jedan post
Star 06.08.2017, 13:32   #26
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pa dragi kolega vunimrav, slušaj mi ti hoćemo dobro, slušaj Caspera, i nikadavisekorga. Licenca je to da ti znaš da sviraš, pjevaš, i to, To je neki plus za one ko te angažuju (hotel, kafič, mladoženja) , to je njima neka garancija da ti znaš da sviraš. A drugo što je licenca je da neko udruženje i uzme pare ako si član, Ha ha. Pitaj ti njih kako su oni te pare potrošili. Možeš i ti na osnivaš neko udruženje i da potražiš članove da ti plate članarinu i daješ jim neki pečat bezvezni i potpis. Ako ti na svirku dođe inspektor od poreske uprave, i ti mu pokažeš dozvolu, on će se ti nasmejati, i kazniti. Znači. Licenca je dobro baš ako je već imaš, a da platiš od svirke porez, moraš da imaš ugovor o radu, ili autorski ugovor, mada ja mislim da je to ugovor o radu. ali ako mnogo sviraš bolje da imaš muzićku firmu, u to idu i studio, usluge ozvučenja i svirke i još sve što je vezano na muziku. To ti je to. Zašto u tvojoj zemlji ne pitaš poreske stručnjake? Ili pitaj na poreskoj upravi kod tebe. Bar ćeš znati kako to ide. A ti možeš da riskiraš i raditi dalje na crno ili kako kažu siva ekonomija.
megane je offline   Reply With Quote