Videti jedan post
Star 25.04.2016, 00:31   #10
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je to super, i to ''opleti po tipkama'' se moze primjeniti na Zapadu..njima, s tehnickog gledista, je i vise nego dovoljno ono sto im aranzeri nude ''out of the box''. Sax, gitara, brasovi, rock'n'roll, reggae, shuffle i deri.. A po cemu da opletu ljudi koji sviraju narodnu muziku ovdje kod nas, na brdovitom Balkanu? Mislim da se ovdje brkaju babe i zabe. Ne znam kome je palo na pamet, i kako se uopste moze uporediti iskoristivost bilo kog aranzera kod nas, i na Zapadu, po kojoj logici? Mogu navesti desetine primjera na kojima pravilo ''upali i vozi'' ne vazi za Yamahine aranzere. I pod tim mislim na ''fabricki sound''. Situacija je malo, ali dakle malo bolja sa ekspanzijama koje se prodaju za Balkan, ali i to je miljama daleko od neke ozbiljnosti, osim nekoliko ritmova, na kojima opet trebaju debele prepravke da bi to na nesto licilo. Yamaha je svoj fokus stavila na svjetsko trziste, i jako su lose upuceni sta treba ljudima ovdje. Ko god smatra da se sa Yamahom moze ''upali i sviraj'', ja ga pozivam da nam prezentuje pjesmu od Luisa ''Opa opa''. Sa fabrickim materijalom? Kako da ne
Sky Net je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Sky Net za ovaj koristan post:
tdamir66 (25.09.2023)