Videti jedan post
Star 16.12.2012, 22:01   #39
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ovako... Moje neko razmisljanje : Prvo pitanje se postavlja : na cemu sredjujes klavijaturu kod kuce? Hi-fi? Monitori? Razglas? Slusalice-koje?

Da predpostavimo da imas dobro slusanje- to sve kako si opisao sticem utisak da sredjujes klavijaturu napamet,da gledas brojke i parametre,a da ne slusas sound... Ako sam pogresno protumacio- sorry. Nije bitno na koliko sta gde stoji,bitno je kako se cuje i ako nesto na primer od EQ-a dodas,nije poenta samo da dodas ili oduzmes,nego da u glavi znas zasto to radis,tacnije cujes i na osnovu toga reagujes. Ja se licno nikako se poredim sa fabrickim ritmovima ,prvo sto mi se ne svidja kako su iznivelisani,drugo ,kada ih posredim po svom nekom nahodjenju,to dobije skroz drugu pricu i taj fabricki ritam ,kad se vratim na njega mi zvuci kao deca kad se igraju i konkretno na korgu,u mom slucaju - ne postoji ritam niti bass gitara na kome sam smanjio bass na EQ... Za reper uzimaj ritmove koji po tvom nekom ukusu dobro izlaze na svirci ,sa kojima si zadovoljan kako se cuju...znaci neki ritmovi koje si sredio i koje vise ne pipas kuci da doradjujes.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote