Videti jedan post
Star 03.05.2014, 11:28   #57
The.ONE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.03.2014
Postovi: 24
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg 01/Wfd, Korg X5D, Roland D-110, Digitech Vocalist II, One man band 11, Behringer XR-18
The.ONE ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo da se i ja uključim u ovu temu, iako će sigurno biti onih koji će mi nakon ovog posta reći ili barem htjeti reći reći "daj se pokrij ušima i idi spavati". Definitivno se slažem s pričom "koliko para, toliko muzike". Ali što kada se nema onih 1000$ i više za moćan stroj? Često puta TO ustvari i jest razlog zašto mnogi svirci sviraju po kavanama i kojekud (osim ljubavi i strasti prema muzici, naravno). No, da ne filozofiram previše, ono što sam ustvari želio reći je da se, prema mojem iskustvu, može koristiti i Pentium 4 s 1 GB rama i IDE HDD-om od 80 GB za live svirku. Da se razumijemo, nemojte uopće pomišljati na takav muzej stavljati hrpe VSTi instrumenata sa stotinama MB semplova jer to neće ići ni pod razno. Dakle, samo OMB na taj stroj, a za soundove koristite neki hardware, npr. ja imam Roland D-110. Znači, OMB mi putem MIDI kabla (pravog, ne virtualnog) šalje kontrole u D-110, a ovaj poslušno svira i nikad do sada još nije niti najmanje zakašljao, a dao sam si truda i isprobavao ga punih 15 sati bez prekida. Pod ovim "nikad nije zakašljao" podrazumijevam samu live svirku, ne i izradu styleova, budući da se tu mogu dogoditi raznorazne greške u izradi, pa bude svega. Dakle, sama live svirka ide zaista glatko i bez problema. Promjena ritma također ide glatko, bez pauza, Fill In-ovi, Introi, Ending... Sve radi. A komp je sklepan od dijelova koje sam imao kod kuće i koji su stajali negdje u kutu i čekali... Da li bolje sutra ili reciklažu... Jasno mi je da se po kvaliteti soundova ovo ne može usporediti s rješenjima o kojima je ovdje već bilo govora, ali da služi, to definitivno stoji. Što se tiče soundova, iliti boja (ne volim koristiti izraz "boje" u muzici, mene to asocira na slikarstvo, fotografiju, video... ali to je samo moje skromno mišljenje), za njih imam KORG 01/Wfd i KORG X5D, također već muzejski primjerci, ali rade i služe, a osim dizanja kredita, nemam druge mogućnosti za kupnju nečeg recentnijeg. Na kraju, iako su kvalitetni i što prirodniji soundovi izuzetno važni, iz vlastitog iskustva mogu reći da je većini ljudi koji se nađu tamo gdje sviram važnije da dobiju ono za što su uopće došli, tj da ih pjesmom pogodim "u žicu".

Nadam se da ovo neće naići na loše kritike.
The.ONE je offline   Reply With Quote