Videti jedan post
Star 27.10.2011, 00:24   #20
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Druže Ozrenac;
prvo te dve kutije i solidan soundcraft mikser kostaju 1500$ (sve novo), I zavrsio si posao, i za hobi i profi varijantu,... A kad ja mogu to sebi da priuštim možeš i ti. I tu nema puno razmišljanja, mi ovde u srbiji da imamo vaše cene u svemu od hrane do rakete,... sa ovih 300$ prosečno koliko iznosi plata mesečno,... pa svi muzičari bi imali opremu kao da rade woodstock žurke,.. ako već ti se ne daju pare,.. a ti uzmi pa vrati pre isteka reklamacionog roka i možeš tako 10. god raditi,... moj jedan drugar je tako radio u državi Georgia,.. dok nije zaradio lovu,.. a zaradio je lovu za opremu posle mesec dana jer se tamo svirka placa 500$ fiksno minimum,....

Drugo,... svaka tebi čast ako rintaš po ceo dan,... ali zna se da ovde ne cvetaju ruže,... a preko bare je uvek bila druga priča,... Moj primer je taj što ja imam svoj posao,.. radim u školi kao profesor, a da bih sebi i porodici mogao priuštiti jednom godišnje letovanje, nove gume na već matorom automobilu, i puniju slavsku trpezu,.. moram raditi dodatno,.. tj. u svoje SLOBODNO VREME da tezgarim,... kada Vi iz Amerike posle posla odete na irsko pivo u klub gde su cene od 1 do 2$,.. ja tada idem svirati,.. da bih sutra u samousluzi mogao da kupim 2l Bg piva u plasticnoj ambalaži po ceni od 2.5$ pod uslovom da je na akciji,... e moj brajko,..
Zaključak je sledeći:
Tvoja radnička plata iznosi oko 1350$ mesecno
Moja profesorska je oko 680$ mesecno
Kod Vas je apsolutno sve jeftinije minimum 30%,... instrumenti i oprema čak i više ,.. a polovna oprema skoro je džaba a ima je koliko hoćeš.
I nemci bi želeli vaše cene ,..
Ja sviram gažu(start) za 80-100$,
a kod Vas najgori muzičar dobija minimum 200$ po svirci a ovakav kao ja 500$ (Informacije sam lično dobio od Miloša Djordjevića, mog školskog drugara sa studija u Nišu koji je najpoznatiji klavijaturista i pevač u Čikagu a i šire u Americi)...
tako da dreši kesu i kupi taj industrijski standard koji smo ti skoro svi preporučili,... ja bih tamo žmureći kupovao,.. jer znam da je sve original i da može da se vrati,....

plati brate od pola plate,.. još će ti ostati i za cisternu goriva od ostatka plate!!!!!
pedjajazz je offline   Reply With Quote