Videti jedan post
Star 16.01.2018, 02:15   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro došao na forum, Boštjan.

Pitanje je na pravom mjestu, tj. temi. Čudi me da do sada već netko nije dao odgovor pa ću ja pokušati iznijeti svoja razmišljanja. Kod ovakvih sistema je doživljaj zvuka ponešto drugačiji nego kada se svira na one "stare", konvencionalne zvučnike. Dojam je kao da ne postoji "druk", kao da zvuk pliva i kao da nema dovoljno snage. Tako to uglavnom doživljavaju muzičari na bini ali vjeruj mi, gosti to čuju na drugačiji način. Njima je on ugodniji, finiji i bolje raspostranjen po prostoru.
Zato treba dobro razmisliti prije kupovine, pogotovo u bandu s više članova gdje se svaki mora uvjeriti da je to baš ono što se želi. A odluka se ne može donijeti ako se ne proba. Najbolji je test na svirci pa nemojte žaliti novaca i iznajmite ozvučenje koje planirate kupovati.

Mislim da je EVOX 12 najoptimalnija opcija, imat ćete sigurno sve što vam je potrebno. Od kvalitete, dovoljno snage i sve to za optimalne novce. Mislim da test svirku koju ste odradili s jednim MAUI 28 nije mogao biti relevantan, i mislim da je je MAUI upravo lošiji od EVOXa koliko je i jeftiniji od njega. Varijanta sa DSR112 ne bi bila loša ali treba računati da ispod ovih kutija ne idu baš neki bez veze basovi. Naravno, ako želite imati izbalansirani sistem. To je opet skuplje od ovog EVOXa.

I još bih nešto dodao. Ako već želite mijenjati mixer onda nemojte preći na CMS-a. To je preskup uređaj za on što daje i u današnje vrijeme digitalnih mixera možete odabrati mnogo bolju spravu za manje novaca.
casper je offline   Reply With Quote