Videti jedan post
Star 15.05.2009, 23:54   #28
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

XTI6000 je optimalno pojacalo za ZX5!zasto?
Daje 1200w Sin na 8 ohma.Ja sam naveo karakteristike ZX5a, to je aktivna varijanta ZX5ice i ako ste primetili,evo ponavljam,konfiguracija pojacala je sledeca:
LF1000W
HF250W bi amping
U cemu je problem?
Jeste da Crown pripada Harman korporaciji,kao i JBL ali nigde ne pise da SRX mora uz Crowna.
U Crownowim DSPu postoji konfiguracija za optimalan rad sa JBL sistemima ali nije to moralno.Zamislite da Crown proizvodi pojacala samo za JBLa??
Propao bi za mesec dana!
Kolega oprostite, ali mislim da kod vas je greska sto uporedjujete aktivne i pasivne kutije.
Treba da ZX5 koristite u BiAmping modu da bi zvucala ko ZX5a,pod najboljim uslovima,bas ko sto je projektirana aktivna varijanta.
Najbolji primer,uporedite Mackie SRM450 i njenu pasivnu varijantu C300 ili jos bolje, EON15G2 i EON1500.Promenio sam vise od 20 EONa i znam kako kutija dise.Necu stime da je degradiram,zajedno sa SRM450 so jedne od najboljih kutija u svoju klasu,ali ZX5A je druga prica.
Primer sa Europowerom 2500:
To je vrlo slabo pojacalo za ZX5,njegova 500w nece ni da pokrene EVsovu membranu a za kvalitet sounda,necu ni da pomislim.
To sto se EON bolje cuo je normalno,ko zna kakva je bila ostala konfiguracija u sistemu??Kako je bio podesen sound kontroler,ako ga je uposte bilo,koji coverage.....ima tu puno stvari stici do optimalnog sounda.
Ja uvek kazem,ako ne zelite da ulozite novca za dobrog kontrolera i najvaznije dobrog pojacala,ostavite ZX5,razocarace vas.
Ako znate da radite sa ZX5,imacete cudo od boxa.
Jedini SUB koji bi odgovarao ZX5A je EV Plasma P2!

Pozz

P.S.ja stalno ponavljam,za optimalan rad sistema, nek vam uvek pojacalo bude jace od sinusne snage zvucnika,koja je isto tako relativna.I najvaznije,uvek najmanje 30% resursne snage.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote