Tema: Roland g600
Videti jedan post
Star 31.07.2015, 21:47   #4
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard G600

kao dugogodišnji korisnik Roland aranžera pokušaću da ostavim svoje mišljenje.
Odmah moram da se ogradim od toga da ja nisam imao u svom vlasništvu G600, samo sam ga par puta svirao kod jednog prijatelja kada sam planirao da je kupim, ali generalno imam iskustva sa tom klavijaturom da bih mogao dati neko mišljenje.

Prvo, što se tiče dirki, dirke nisu preteške i čak su jako dobre. Da napomenem samo da moje dete ide u muzičku školu- odsek klavir i da deca od prvog razreda i od samog početka sviraju na pravom pijaninu i na jako teškim dirkama, tako da ovo nije nikakav problem, naročito za dete od 9 godina.

Drugo, mislim da je kod G600 mana za kućno sviranje to što nema svoje zvučnike, već će morati biti priključen na neko pojačalo, HiFi uređaj ili će dete morati koristiti slušalice, što iskreno ne preporučujem zbog mogućeg oštećenja sluha.

Za učitane ritmove sa flopija mislim da ne ostaju u klavijaturi posle gašenja, jer se ritmovi učitavaju u privremeni RAM, a ne u ROM memoriju. Mislim da postoji opcija linkovanja ritmova sa diskete u USER programe i da jedino tako mogu biti automatski učitani, ali samo pri pozivanju nekog USER programa u koji je predhodno linkovan neki ritam. To zahteva malo bolje poznavanje interfejsa klavijature i detaljnije upoznavanje sa mogućnostima, što za decu ovog uzrasta nije problem, ali im nije ni zanimljivo, pa se mogu tu pojaviti problemi. Dobrih i korisnih ritmova ima i u samoj klavijaturi koji se ne treba posebno učitavati, tako da će ipak dete moći da svira i bez nekog posebnog podešavanja i učitavanja bilo čega.

I na kraju, navedena cena za ovaj instrument je povoljna, ali pod uslovom da je stvarno u potpuno ispravnom stanju.

Treba obratiti pažnju na dirke, tj. da li su sve kontaktne gumice ispod dirki ispravne i da li svaka dirka ima ispravnu dinamiku. Te gumice su potrošna roba i jako često otkazuju, a cena za zamenu jedne oktave (tako se prodaju i menjaju) je oko 20 evra. Njihovo čišćenje može da potraje neko kraće vreme i opet dolazi do otkaza, tako da je zamena ipak na kraju neizbežna. ja sam na svim svojim Rolandovim aranžerima menjao gumice po nekoliko puta, iako ih nisam konstantno koristio i svirao i bez obzira da li su instrumenti bilo novi ili kupljeni kao rabljeni i bez obzira da li sam ih svirao na tezgama ili samo kod kuće.
I kao što reče moj predhodnik, treba obratiti pažnju i na ostale tastere i potenciometre da li su ispravni, jer ako su neispravni, njihova će zamena izaći više nego što je plaćen sam instrument, a pošto je ovo dosta stari model i odavno se ne proizvodi, biće sigurno problema i pronaći originalni zamenski deo.
Toliko od mene...nadam se da sam nešto pomogao
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote