Videti jedan post
Star 17.12.2017, 12:52   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Soundovi se ne mogu prebaciti u kompletu s Korga. Jedini postupak je konvertirati jedan po jedan sample u nekom programu (awave) i onda ga kao UVN, wav ili aiff unijeti u YEM pa tek onda upisati u PSR. Soundove od DX ne možeš prebaciti na ovaj način, jer predpostavljam da nisi niti dobio samplove već nešto drugo.

Generalo ću reči, a vezano uz ubacivanje soundova iz kojekakvih setova i nekih prethistorijskih klavijatura. Bez problema se može prebaciti sav materijal ali pod predostavkom da je on uredno i radio na tom modelu i da se baš radi o sample materijalu. Ako taj vic ili neki drugi format u sebi ima interne soundove, onda su mogući problemi kod konverzije. I drugi slučaj. Kada je neki UVN stvoren u Awave ili nekom drugom programu, i nakon toga spremljen kao UVN, stavit ćemo ga direktno u recimo, Tyros3. Međutim tu istu datoteku možda neće biti moguće unijeti u YEM, a ako je i unesemo, stvarti će probleme.

Moje iskustvo je slijedeće. Sve što sam imao upisano u Tyros4, bez ikakvog problema je unešeno u YEM i "svira" isto kao što je svirao izvornik. U hrpetini materijala koji se okolo "distribuiraju" ima kojekakvog smeća i mislim da nema mnogo smisla trpati sve i sva samo zbog toga da se ispuni memorija klavijature do kraja. Ako se takvo nešto i radi, potrebno je poznavati osnovne pojmove i razlikovati što se može, a što ne može unijeti u PSR.
casper je offline   Reply With Quote