Videti jedan post
Star 04.11.2015, 13:55   #7
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozda stoji jasno onome koji zna gde da gleda. A kako neka sticky tema sa pravilima i obavestenjima ne postoji, a pritom nije navedeno u pravilniku izvini, to je sve samo ne "jasno". Razumem i potrebu i povod za ogranicavanjem usluga - ali evo sta sam ja do sada nasao od informacija:

1. U download sekciji pise:

Citat:
Donatorima sajta i redovnim uploaderima korisnog materijala je download neograničen.
Ostali članovi ne mogu preuzeti fajlove preko 8 megabajta, niti preuzeti više od 3 fajla dnevno.
fajl koji ja zelim da preuzmem je ~100kb ali ne mogu da mu pristupim. Dakle, u download sekciji pravilo oko preuzimanja ili nije ispostovano ili ne pise to sto je vezano za nove clanove. Bice da su novi clanovi "ostaliji" od ostalih.

2. Procitao sam i novitete na sajtu - ni tu se nista ne spominje na tu temu.

3. Procitao i kako uploadovati temu da nije slucajno tamo spomenuto - nije.

4. U prvoj temi u ovom podforumu trazi se da se naknadno registruju. Mozda je u free mail adresi problem? Sta cemo mi sa kablovske (IKOM) koji nemamo takav email?

5. Tek tamo 13ta tema u nizu, 10tak ispod "sticky" YU-MIDI zurke 2013 i par ispod YU-MIDI zurke 2014 postoji tema download ogranicenja i ima 12 stranica gde prvi post iz 2012te kaze:

Citat:
Neki skidaju materijal odavde i postavljaju ga na druge sajtiće i slično.
Zato od danas uvodimo nova ograničenja i privilegije za download koja NEĆEMO reći čanovima.
Sto ce reci da nije bas da "JASNO" pise sta je potrebno za download privilegije.

Zato neki #25 post na tu temu malo pojasnjava:

Citat:
Zato sada postovi nisu dovoljni.
Džaba se trude.
Nadam se da će to shvatiti i odustati.
Sto je za one koji kopaju teme od pre 5 godina, ajde i logicno.

A onda #84 iz 2014te verovatno iz nekog afekta kaze:

Citat:
Download će biti javno otvoren bez ikakvih limita.
Sto se izgleda nije zadrzalo. Ja iskreno zaista ne razumem gde dalje da gledam.

Eto, da "ucestvujem aktivno u radu foruma", onaj ko misli da je sve oko download privilegija "jasno" i da mene "mrzi da potrazim" verovatno je pri rodjenju editovao DX7 direktno sa klavijature. Jedino sto jasno pise jeste da donatori dobijaju privremene privilegije za download a ostalo se svodi na neko aktivno ucesce koje se ceni odokativnom metodom.

E sad, meni je zaista zao, ali, nemam aranzer niti Kronosa, nisam dosao da pokradem semplove, nemam toliko iskustva da bih davao savete za dezurne forspile niti sviram muziku gde bih iste mogao da primenim pa da pitam i pre bih lupao thanks nego da nabijam postove sa "bravo, svaka cast, vrh!". Uz sve to, vidim da je forum aktivno radio u periodu 2011-2013, ali skrenuo bih i paznju na to da je u poslednja 3 dana ispisano tek 20 postova, pa zbilja ne znam kako i gde to mogu da postanem aktivan clan a da ne kopam teme stare po 10-15 dana.

Ali, posto ne bih da budem ni na silu aktivan, zato cu pa makar bilo i suprotno pravilima zamoliti bilo kog clana da mi preuzme i posalje nekako Triton Le/TR i X50 fajlove bez semplova (to su svi fajlovi ispod 1mb) a ja cu biti aktivan onoliko koliko je realno pa makar to dovelo do toga da nikad ne zasluzim download privilegije.

Hvala na razumevanju i nadam se da ce se post shvatiti kao konstruktivna i dobronamerna kritika. Mozda ima onih koji bi i uprkos jasnom natpisu opet pitali, ali postoji i ona manjina poput mene koja ima "forumsko vasptanje" pa potrazi informacije na logicnim mestima pre nego sto pita.
wladymeer je offline   Reply With Quote