Videti jedan post
Star 01.11.2006, 21:17   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E jaro sad sam stvarnio iznenađen...Ja ionako sam uvjek bio skeptičan do 12" bassova ali ne znam prijatelju stvarno sam u mukama...meni na ovima Corrus-ima stalno crkava visokitonac-tweeter i uvjek moram da mu mjenjam limiter jer mi pregori...Bass sam je dosta jaki ali kad sam radio na 4 sx300 stvarno je bio zvuk ono što kažu do jaja...Ovi Dynacordi su preveliki za transport a još više puta ih ostavim preko noći u autu jer dođem umoran od svirke a ne mogu da ih nosim na 4.sprat u stan...Pa opažam da nije više onako kvalitetan bass ko prije kao da je karton u zvučnicima dotrajo i stalno kad malo jače odvrnem aranžeja porobija ko da hoće da pregori...Pa sam mislio da nabavim 4x SX300...A za ZX5 sam čuo iako su 600W da su jako ružne i da ne liče nikako na zvučnike...A i mnogi se bune da se stalno nemoguće kvare od razliku od zx4...Muka mi ovakve teške Corrus-ovce da vozim u autu pa bi da pređem na plastiku---Ili je bolje da sebio kupim kakav kombi...Ja koliko sam te razumio ove kutije nemaju izrazitog bassa ali ja kad sam na 4 radio zvučalo je strava...E sad ne znam koliko je u tome...Ja sam inače imo i Mackie c300 ali sam im bass spalio već 2 puta pa sam ih moro prodati...Koje plastične kutije su dobre dakle da imaju male dimenzije a i da imaju izrazit bass i visoke tonove...u trgovini sam ponio svoj PM1600 i iprobavo mnoge (Peavey,JBL,Mackie,Proel,Samson,Solton,LEM i neke Raveland) ali nijedan mi se zvuk nije činio tako kvalitetan ko moj Corrus...Pa ako ima ko da šta mi preporuči slobodno pišite.Zamolio bi isključivo stručnu pomoć kao što je cincilator i ostali veliki muzičari...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote