Videti jedan post
Star 24.03.2012, 12:19   #56
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard napokon sam i nešto čuo i vidio

Posjetio sam musikmesse u Frankfurtu i imao sam prilike čuti neke sisteme za koje sam ovdje pitao.Nisu to bili idealni uvjeti al stekao sam bolju sliku o svemu.Ono što sam čuo od KS Audio moram vam reći da me oduševilo ,svi njihovi zvučnici rade kvalitetom koja podsjeća na studijske monitore.Čak i kad je radio samo jedan zvučnik iz (T Line serije-koji se koristi u njihovim Line array sistemima) na vrlo maloj snazi -kao da slušate malo glasnije u svojoj sobi to je zvučalo predobro-ja sam mislio da radi zajedno s nekom malom bas kutijom i još sam pipao rukom naslagane bas kutije,a čovjek me gleda i smije se,a prethodno sam ga pitao i rekao mi je da ne radi ni jedan bas...inače Line array nije bio predmet mog interesa tamo al morao sam vam ispričati.
Mene je zanimao sistem SAT 3 ,(aktiv 18'' sub,sa dvije 10''-ke i mogućnosti spajanja na to još jedne pasivne sub 18''-ice koja se ekstra plaća) .Nisam mogao čuti u full snazi al kvalitetom me je oduševio i vidi se da ima potencijala ,očito ti F.I.R. filteri dobro odrađuju posao. Od firme K.M.E. bio mi je zanimljiv Versio SD 4 sa 2x SUB15 akt. + 2x12'',mogu se dodati još dvije pasivne sub 15-ice.Nisam ga uspio čuti na nekoj ozbiljnoj snazi,jeftiniji je cca 900 eur od SAT 3,al sigurno je ta razliku opravdana.Daleko od toga da ne bi bio zadovooljan i sa K.M.E.
Barth Acoustic sistem Extra Power 15 sp. sub 15'' s pojačalom 1500w za sub i 2x750 w za satelite-column system svaki top sa 4x5'' + HF po cijeni je kao i KS Audio SAT 3.Fohhn nisam uspio čuti ali zbog malo paprenije cijene mi ispada iz kombinacije.
Primjetio sam da column sistemi kad je vokal u pitanju stvarno kristalno jasno zvuče čak i kod nekih kineskih nepoznatih proizvođača.Stekao sam dojam da kao da ulaze u neki trend bilo ih je poprilično od raznih proizvođača.
Usput još da dodam da me ugodno iznenadila australska firma QUEST,stvarno vrhunski zvuči.Čovjek mi reče da uglavnom rade sisteme za rental kompanije,al nije nemoguće naručiti i neki manji sistem.Uglavnom rade sa B&C i Faital zvučnicima,a pojačala izrađuju sami .Kvalitetom su u vrhu, cijenom cca 20 % ispod sličnih proizvoda,al Australija je malo daleko pa bi s transportom to došlo na isto.Više sam u 2 dana propješačio nego u zadnj 2 god.,al nije mi žao i još bi al bio sam ograničen vremenom...
Još par noći prevrtanja po krevetu do konačne odluke pa ću nešto od navedenog ''pazariti''.Nekako me najviše vuče taj KS Audio ili možda K.M.E. nisam pametan više...
accordst je offline   Reply With Quote