Videti jedan post
Star 12.05.2019, 15:05   #5
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja znam da pravim sve terce na korgu,a ta opcija koju si spomenuo da po oktavama bude razlicita terca,to ne moze,jer user scale radi sablonski i radi za sve oktave,tako da ja pravim namenski terce za takve pesme na foru,npr terca je cela -3,a treba mi za Cdur donju npr da mi C u nizoj oktavi bude -5,ja onda stavim jedan upper koji svira samo na tom tonu taj jedan ton koji je na -5

-Evo ti ideja - U soundu napravi boju u useru,odradi komplet tercu na jednoj "boji" ili upperu,a to znaci da ti tu budu svi oscilatori i terca i fixed scale i onda imas 2 upper za "special tonove" na koje mozes staviti drugaciji transpose na odredjenim tonovima tako sto mu u opcijama uppera stavis da svira npr samo od C1 do C1

-Kad pravite terce preko user scale - boju koju ste predvideli npr za gornju tercu uvek joj stavite transpose +4 ,a za donju -4,jer sa ovakvim parametrima lakse manipulisete tercom,npr u user scale mozes da bude +99 ili -99,a sta to znaci,ti parametri vaze samo za tercu jer smo boje koje ne zelimo da sviraju tercu stavili da su fixed scale i na njih ne utice user scale uopste,stavili smo tercu npr na +4 i kad stavimo +99 onda je to +5,a kada stavimo 0 to je +4,a kad stavimo -99 to je onda +3,znaci mozemo ici pola tona gore i pola tone od osnove koju smo zadali a u nasem slucaju smo rekli da je to +4 ili -4 jer tako imamo veci spektar manipulacije tercom
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (12.05.2019 u 15:14 sati)
mimiki je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mimiki za ovaj koristan post:
dmmacak (13.05.2019)