Videti jedan post
Star 10.01.2018, 15:20   #2
kiwi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.01.2018
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
kiwi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav!

U kupovini sam novog sistema i zagrio sam se za RCF EVOX 12.
Da se prvo predstavim. Moje ime je Boštjan i dolazim iz slovenije. Sviram u narodnozabavnom bandu gde nam je bitno da vokali i harmonika dobro zvuče. Isto tako bariton.
(znači 3 vokala, harmonika, kitara, bas kitara, bariton i kod zabavne još aranžer)
Znači narodna muzika. Upravo zato sam malo skeptičan oko tih štap-sistema. Ne znam dali mogu producirati dovoljan "šus" i toplinu na vokalu (ne znam kako bi drukčije kazao pošto malo slabije pričam vaš jezik--- za to se unaprijed izvinjavam)
Probali smo jednom sa jednim štapom LD MAUI 28 mix. Zvuk je bio super ali falila je ona "energija" na vokalu isto harmonika. Inače zvuk je bio dobar za uši. Istina je da smo probali sa samo jednim štapom.

Svirali smo dosad i na Dynacord d-lite 15-3: tu je vokal bio vrlo dobar, isto tako harmonika.
Trenutačno smo na Yamaha DXR12 i jedan aktivni bas 15" (wharfdale)
Mikser je Yamaha MG16xu, ali če ga najverovatnije zamijeniti Dynacord CMS 1000.

Zbog transporta mi je u oči pao baš EVOX 12 sistem. Pričaju da je prilično jak (130db max) i na youtubu ga upotrebljavaju i vani, ali to nam ne treba. Trebamo za svirke recimo do maks 150 ljudi (najviše oko 80-100 ljudi) unutra.

Ima li ko iskutva možda sa ovim RCF sistemom?
Ili je bolje da idemo na klasiku. (opcija je 2xyamaha dsr112 i 2 bas bina 15")

PS... ako moderator smatra, da bolje da otvorim novu temu mogu to uradit.

Pozdrav
Boštjan
kiwi je offline   Reply With Quote