Videti jedan post
Star 27.06.2017, 21:20   #104
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
Dlite 15-3 je 500w a zx5 je 600w tako da ih je smešno terati sa pm1000-2 jer on u idealnim uslovima daje 350w...

U toj kombinaciji bolje ce raditi dlite jer je trosistemska i pokriva lepo ceo spektar frekvencija. Pm2 obicno ljudi koriste do oko 80% ili malo više snage jer ne verujem da iko od nas pali žute ili crvene lampice na dinakordu što će reći da taj zx5 dobije tek pola svoje snage....

Po meni....mana dlite kutija je što radi previše hifi i kada pevač ode u masu ta kutija ne može da mu dobaci ono što treba da čuje što je i razumljivo jer dlite 15-3 koliko znam ima dh3 driver koji ide još u sx300, dlite 12, 12-3...zx4....tako da ne treba očekivati neku radikalno drugačiju kutiju jer sve te kutije manje više "kratko bacaju" što nije slučaj sa zx5 koja ima 2" driver i koja kada se pravilno potera baca dosta dalje što sam jednom prilikom čuo i kao gost u svadbi u kojoj nisam radio....e sad....to je što se tiče onoga što treba pevaču, pevačici i sl da bi mogli sebe da čuju u masi i da ne bi svakih 5 minuta dolazili da se pojačavaju i do kraja večeri promukli...a što se tiče onoga što ja gledam kao klavijaturista koji peva...meni je topliji i prirodniji ton na dlite ali kad je pevač samnom znam da će da promukne do kraja svadbe ako krenu da ga okru6uju i da pevaju sa njim jer ta kutija "kratko baca"....ne znam kakva bi kombinacija bila zx3 sa nekim binovima jer zx3 je 600w i ima isti driver kao zx5 a 12" ica je...

Meni lično se rcf nikada nije sviđao...barem te niže klase koje sam probavao art 310...325....ali to je stvsr ukusa....

Kutija koja me je isto prijatno iznenadila sa bacanjem u daljinu je jbl prx612 koje su aktivne i po meni bolja varijanta nego vući pasivne kutije i snagaše jer to finansijski izađe slično ako ne i skuplje....

Dinakord pm1000-3 me je neprijatno iznenadio nekim neprijatno čistim ili pre špicastim tonom i ne baš nekom većom snagom kako izgleda na papiru...tako da nisam siguran da bi zx5 ili zx3 i sa njim nešto "progledale".....

Opet sve ovo je moje mišljenje jer i ja sam u potrazi za nekim kutijama koje bi ili ne bi imale odlike koje sam navodio u ovom postu

Pozz svima.


Zx5 ima drajver 1".Pozdrav
Minicevac je offline   Reply With Quote