Videti jedan post
Star 06.03.2012, 10:52   #25
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Na svim mikrofonima obavezno ukljuciti Low Cut.

Totalno netacno i besmisleno. Gain i Level imaju u osnovi istu funkciju, a to je regulisanje nivoa signala s tim sto je Gain zaduzen za regulisanje ulaznog signala u predpojacalo a Level za regulisanje signala koji je opterecen EQom i efektima (ukoliko su definisani kao post fader). Nikakva veca snaga se nece dobiti smanjivanjem Gaina a pojacavanjem Levela, sta vise, dobice se bolestan i jadan signal koji je preslab i u svom daljem toku kroz eventualni kompresor, EQ i efekte jos jadniji. Signal se mora Gainom podesiti na najbolju mogucu vrijednost da bi njegova dalja obrada bila zadovoljavajuca.
Problem mikrofonije je vrlo cest a dolazi uglavnom radi nedovoljnog poznavanja kompletne materije. Mikrofonija se moze javiti u razlicitim frekventnim opsezima a sto zavisi od mikrofona, postavke zvucnika i prostora. Samo pri vrlo tihom sviranju zvucne kutije mogu da se postave iza orkestra a da pri tom ne dodje do mikrofonije. Posto to, vrlo tiho sviranje, nije obicaj kod nas, zvucne kutije se moraju nalaziti sasvim ispred orkestra. U tom slucaju muzicari imaju vrlo slabu do nikakvu kontrolu pa je razumljivo je da su neophodni monitori i oni su obaveza pri vecim snagama. Bez njih nema svirke pa ma koliko je mala sala u kojoj se svira. Da li ce ti monitori biti u obliku monitorskih zvucnih kutija ili u obliku slusalica nije bitno, vazno je da muzicari imaju zadovoljavajucu kontrolu. Postoje razna scenarija o optimalnoj postavci zcunih kutija pa ako ima interesovanja napisacu nesto o tome.
ja ne znam kako si ti shvatio beetovena ali ja se ipak slazem s njim,ovdje je bila rijec da je manje mikrofonije pri istoj snazi sa manjim ulaznim signalom(gain-om) a vise pojacan na klizacu,sto je i normalno jer je mikroifon osjetljiviji sa vise Gain-a i hvata malo sire,ovo mi je cesto pomoglo jest da se zrtvuje malo time sto je nedovoljno jak signal,ali niko to u sali ne primijeti,a kad pisti mikrofonija tad bogami svi primijete,znaci idealno je podesiti ulazni signal do 0db,ali ako pisti ovo moze pomoci
ella 85 je offline