Videti jedan post
Star 23.07.2016, 03:01   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pitanje nije glupo, svi smo bili na početku i pitali smo mnogo prostija pitanja.
DraganRA, prstored općenito je po meni subjektivna stvar, jer ja ni u muzičkoj školi, a ni kasnije na privatnim satima harmonike nikada nisam svirao kako mi se pokazivalo ili je napisano. Neću reći da mi to nije stvaralo probleme, ali moja je filozofija da se svira prstored onako kako se misli da je najbolje, naravno uz neka osnovna pravila tipa da izbjegavaš svirati crne dirke s palcem, što nije uvijek moguće itd.
Što se tiče konkretno tvog pitanja, kako gledam tezgaroše po youtube, dosta njih svira rumbu i dvojku tako da na osnovni ton idu s kažiprstom, a ne palcem, što je po meni veliki hendikep. Ja osobno sviram osnovni ton linije palcem.
Ne moraš baš naučit svu teoriju muzike, ali nađi prstored ljestvica i za desnu i lijevu ruku i vježbaj ih zajedno, tako ćes razumit pravila prstoreda za lijevu ruku.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Dell, za koristan post:
DraganRA (23.07.2016), Otpisani-EA7 (23.07.2016)