Videti jedan post
Star 24.11.2011, 05:07   #29
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit sta me jos zanima,a to je kad pocinjem da pjevam...Da li trebam te compresore odmah na pocetku snimanja postavit u mikseru u cubase na ulaz isto posto mi je kad snimam samo sa miksete kako god pojacam slab signal a mislim da nije ni dobro da se odvcu gaini na mikseti do daske heheh..

Ovu zadnju pjesmu sam u mikseru na ulaz za mikrofon postavio limiter i tako pojacao mikrofon dok je na mikseti bilo sve odprilike na 12 h kako kazu...Da li je to tako dobro i ispravno ako imas volje da odgovoris...I jos nesto napisao si u predhodnom postu negdje u vezi monitora kad se cuje u vokal traci muzíka da treba jednu traku snimit normalno pjevanje a posluje jos jednu traku stat samo pored mikrofona i nista ne pjevat,pa poslije obrnut to hehehh i ja to nista nisam svatio sta si htio reci,pa ako mozes da objasnis to malo bolje jer ne svacam nikako kako ce tada nestati sumovi ili muzika sa pozadine vokala koja je tokom snimanja se usnimila zajedno sa vokalom preko mikrofona...Izvinjavam se unaprijed ako sam malo dosadan sa ovim pitanjima ali reko da iskoritim dok imam od koga i da naucim stogod,jer tebe smatram jednim od jedinih ovdje na forumu koji svasta zna i da je majstorcina za te stvari oko miksanja i muzike.Hvala i lijep pozdrav
zeljko je offline   Reply With Quote