Videti jedan post
Star 27.01.2018, 03:01   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kupovina torbe mi nije bila hitna pa sam pogledao sam što se još nudi na tržištu. Na netu samo pored onih iz prvog posta pronašao i jedan model GEWA. Na slikama web shopa je izgledala obećavajuće, ali kada sam je pogledao u živo, bilo je jasno da fotografija ponekad može i prevariti. Tanka je, loš patent za zatvaranje i ne bih nikome savjetovao nositi ovako skupi instrument u tome. Provjerio sam i firme koje se bave šivanjem. U Zagrebu nisam mogao vidjeti uzorak modela koji je prezentiran na webu pa mi se to nije ulijevaljo povjerenje. Rekoh, ako već moram kupovati na "slijepo", onda neka bude provjereni brend. I tako sam naručio Gatora kojeg sam spomenuo u prvome postu ove teme. Kupljena u Thomannu, došla je danas na moju adresu pa koristim i ovu priliku da zahvalim prijatelju, članu ovog foruma, koji mi je uštedio trošak transporta i razliku u porezu. Ovih 30-tak eura razlike ćemo lako potrošit u restoranu i počastiti se s kilu, dvije janjetine. I par piva.

Jednostavno, ova torba je predobra. Ne znam kako u živo izgleda originalna Yamahina ali ja ovom Gatoru ne mogu naći manu. Čvrsta je, od kvalitetnog materijala i optimalnih je dimenzija za Genosa iako se u opisu na Thomanovoj stranici ne navodi da je namjenjena za taj model. Ispuna je napravljena od spužve koja je debela 2,5 cm i optimalne je tvrdoće/mekoće. Zatvarači su robusni, a vanjski materijal je veoma kvalitetan. Iznutra je obložena s tkz. micro fleece, materijalom koji odličan toplinski izolitor, ne upija vlagu niti stvara elektricitet. Ovo potonje nije nebitna stvar. Ono može stvoriti probleme s ekranom koje su imali korisnici Tyrosa5. U torbi se nalaze dvije vezice za pričvršćivanje instrumenta tako da se ne moram brinuti da li će klavijatura "šetati" prilikom prenošenja. Na vanjskim uglovima je prišiveno gumeno ojačanje koje pored zaštite služi da bočne stranice budu čvršće kada je torba otvorena. Postoji naramenica koja služi da nošenje preko jednog ramena ali dolazi i ona dvostruka pomoću koje kofer možemo nositi i na leđima. To je vjerojatno namijenjeno za gažere koji sviraju u planinarskim domovima udaljenim par kilometara duboko u šumi i gdje se ne može prići automobilom. No, to nije sve što se nudi od "dodatne opreme". Ako nas na putu slučajno zatekne kiša, u kompletu Gatora postoji i prekrivka koja štiti da se torba ne namoči. Kada je navučemo, logo Gatora lijepo svijetli u noći pa nas gorska služba može lakše naći ako se izgubimo negdje u šumi.

Bočni džep je postavljen cijelom dužinom što dodatno štiti gornju stranu klavijature i u njemu se nalazi posebni prostor za tablet, dva "čička" za pričvršćivanje kablova, i jedan odjelak za papirologiju. Tu sam odmah spremio par ispunjenih obrazaca ZAMP-a jer me svako malo neki gazda traži ovu glupost od "zakonske procedure".

Kao što ste pročitali, a i na slikama možete vidjeli, prezadovoljan sam ovom torbom.

Šećer uvijek dolazi na kraju. Ako imate automobil (kao ja) kojem raspon na zadnjim sjedalima doseže 132 cm onda svog ljubimca u ovoj torbi lijepo možete smjestiti na zadnje sjedalo. Odlično je kada šest i kusur oktava stane popreko u osobni automobil i kada ne morate spuštati siceve, a cjelokupan "paket" je težak samo 17,5 kilograma (13 Genos +4,5 Gator).

Nadam se da članstvo foruma neće zamjeriti na ovom opsežnom i "pjesničkom" opisu jedne obične torbe čija cijena iznosi sitnih 150 eura. Ja sam prezadovoljan kupovinom i nadam se da Genos3 neće biti duži za 2 cm pa ću je moći koristiti i za njega.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Gator01.JPG (94,4 KB, 169x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Gator02.JPG (94,7 KB, 168x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Gator03.JPG (95,1 KB, 167x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Gator04.JPG (93,0 KB, 167x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Gator05.JPG (93,9 KB, 165x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Gator06.JPG (162,0 KB, 166x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote