Videti jedan post
Star 26.10.2011, 16:21   #44
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@kreso
Ja ovo prvo ne smatram prepucavanjem nego razmjenom informacija pa i mišljenja koja se pak ne moraju slagati. S obzirom da je ovaj forum iz meni nepoznatih razloga jako restriktivan prema quotanju, ja sam u jednom odgovoru ispravio podatke koje si ti naveo ali se osvrnuo i na nečije tuđe mišljenje u kojem se potpuno izvan bilo kakve realnosti nešto kvalificira kao "govno od plastike".
O ostatku nemam što puno reči. N364 ima Mandolin Trem i to je Mandolina. Nije tamburica. Može zvučati dobro a pogotovo kod onoga koji zna kako se tamburice sviraju. Nije uvijek u pitanju sam zvuk nego i način kako se svira. Ali to svejedno nema smisla uspoređivati sa semplovima za druge, novije klavijature koje su očito semplirane od tamburica, a ne znam tko bi danas bio tako lud da koristi sempl nekakvog mando trema za zvuk tambure.

I opet ću ponoviti:
8 zvukova od jednom je moguće od M1 na ovamo. Ni po čemu tu n364 nije poseban. Kakav real time? Ako sam ja na M1 kombinirao u kombinaciji 8 zvukova od jednom, sve je radilo u real time-u.
I ne slažem se da n364 ima pristupačniji engine. Naprotiv. N364 jednako kao i X3 ima najmanji display do tada, sa dva reda puta 16 znakova. To je na razini originalne Yamahe DX7 iz 1983. Display jest veči, ali ne prikazuje piksele nego unaprijed definirane znakove u gornjoj polovici. Tek u donjoj može prikazivati razne znakove i to kao što sam rekao 2x16. Display nije čak ni grafički za razliku od prethodnika 01/W i T3.
N364 nije čak ni prvi po povezivosti s računalom u ms dos formatu. To može i X3. A ovima ranije nije ni za zamjeriti jer su u doba M1 i 01/W ljudi još koristili Atarije i Comodore. PC se kao kućno računalo još nije ni probio. Pa im nije za zamjeriti što su koristili kartice.

I na kraju, samo sam htio ispraviti neke očito pogrešne faktične podatke. Ne znam da li se to odnosi na mene, ali nije fer drugima (ili meni?) predbacivati nekakvo citiranje s wikipedije ili citiranje uputa. A smatram krajnje nekorektnim nekoga tko ispravlja krivi podatak nazivati švercerom i sitnim trgovčićem. Nisi ti jedini koji voliš klavijature i koji poznaješ fakte. Po čemu je tvoj krivi podatak vredniji od nečijeg drugog točnog podatka, pa da ga je i pročitao na wikipediji? Valjda je bitno da je podatak točan, a ne da li je izvučen iz glave, priručnika ili wikipedije, zar ne? Uostalom, i osobno sam imao, posjedovao i godinama koristio sve navedene modele. Ako znam neki podatak, ne moram automatski biti švercer i sitni trgovac. Možda i ja jednako želim pomoći kao i ti.
Bitno je da neki drugi korisnik dobije adekvatnu i točnu informaciju.
N364 je malo dorađen X3, proširen za 2 Mb semplova, s arpegiatorom i dvostruko većom memorijom banaka, od kojih su dvije trajno zapisane u rom i ne mogu se prebrisati. I to je to. Nema nikakav poseban sound engine, on je jednak onome iz prethodnika koji imaju AI2 sintezu, čak je po nekim parametrima iza onog od 01/W (nema sound shaping) i editiranje je teže jer je display puno manji od izravnog prethodnika 01/W. I zato sam lijepo rekao da se radi o prvoj Le varijanti koju je korg uveo. Nije bez razloga i x3 i n364 koštao skoro dvostruko manje od 01/w odnosno trinitya.
mojkarma je offline   Reply With Quote