Videti jedan post
Star 26.12.2013, 23:07   #5
gm030
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.11.2008
Mjesto: Berlin
Postovi: 1
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Gitara
Interesi: www.pokret.de
gm030 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale0230 Pokaži Post
Postavio bih jedno pitanje poznavaocima gitara. Imam japansku verziju fender gitare, ubacio sam nove texas special magnete pa sad ima dosta zujanja pa bi me interesovalo neko da mi objasni kako to otkloniti. Da li reversni polozaj bridge magneta moze da utice na ovu stvar da manje zuji ili bi mozda promenom potenciometra resilo situaciju?
Imao bih jos jedno pitanje u vezi potenciometara. Da li volume potenciometar treba da bude logoritamski ili linearni, a kakvi bi trebali da budu i od koliko tone potenciometri? Inace probao sam i aluminijumske folije za zujanje i ne vredi.
Hvala svima koji nesto mogu reci u vezi ovog problema.

Zujanje neces uklonite sa folijom, da li je to aluminijska ili bakarna ne igra ulogu. Najlakse resenje je da promenis magnete Noiseless magnete...ili humbucker u obliku single-coil-a drugo, naravno da svako promena magneta utice na zvuk gitare. Imao sam fendera usa sa fender lace sensor gold magnetima (noiseless)..ali je posle promene bio zvuk bez "karaktera"..meni se nije svidjao, prodao opet. Jos jedno resenje bi bilo da promenis potenciometeri i kondensatore, poz

primer:
http://www.thomann.de/de/fender_poti...FYZZ3godl1QA7g

pot.= logo.
gm030 je offline   Reply With Quote