Videti jedan post
Star 09.02.2016, 14:44   #16
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 115
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 16 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hm...
Workstation je definicija klavijature koja ima SEQ, a u našoj glazbi to je totalno ne upotrebljivo (ok, u Motif seriji je to nešto drugo). Montage je klavijatura koja ima 1.7 Gb (ja mislim) flash memorije, te 10x veći ROM nego XF. U Montage-u je izbačen Voice mod te se sada sve radi u perfomance modu koji se sastoji od 8 elemenata. E sad, kako su to točno riješili nemam pojma s obzirom da se Voice mod na XS/XF-u sastoji od 8 elemenata i plus ostaje još perfomance mod koji se sastoji od 4 voice-a. Razmišljanjem "out-of-the-box" ispada da je XF "jači" po pitanju broja elemenata jer bi deep programingom mogao postići 32 elementa po perfomnsu.

Sad tu što se tiče memorije nastaje malo problem, jer sviračima na našem prostoru je bitno "koliko ima memorije", a na kraju opet ubace semplove hamonike od 500 kB hehehe... (ok, čast izuzetcima)
Mislim da je u Montage-u to sasvim dovoljno memorije, mada XF može gutati i do 4 Gb.

Moje je mišljenje, da je Yamaha nije ništa posebno napravila za naše prostore. I dalje će se na Yamahama svirati bass i kontra, tepisi i takve stvari. Lomit će se koplja između svirača narodnjaka i svirača pop/rock glazbe gdje će jedni hvaliti Korga, drugi hvaliti Yamahu.

Isplativnost mjenjanja XF za Montage je jednaka koliko i XS za XF.
korg_man je offline   Reply With Quote