Videti jedan post
Star 13.06.2018, 11:45   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Video iz gornjeg posta koji pokazuje usporedbu tri slična sistema je vrlo dobro odrađen, na profi opremi i s dobrim prisupom. Ipak, ne mogu se oteti dojmu da "konkurencija u videu" nije slučajni odabir već su u relaciju ciljano stavljena tri sitema u kojima pobjeđuje Evolve 50. Bilo bi interesantno vidjeti iste grafikone za još neke druge sisteme istog ranga. No, ne treba zamjeriti NLFpro kanalu na ovoj pristranosti, većina recenzija na netu je rađena s istim ciljem i sličnim metodama jer se zna da je dobar marketing nužan za što bolju prodaju.


Mislim da će forumašima koristiti "thomanov barometar" cijena za sisteme slične klase. Ionako svi mi prvo polazimo od cijene proizvoda, a tek onda gledamo ostale karatkeristike. Mislim da ovakav koncept ozvučenja tek osvaja tržiste i traži nove koristnike, da će ono vremenom postati standard i da su zbog toga cijene šarolike, tj. dvostruko više ponekad nije i dvostruko bolje.



Bose L1 Model 1S/B2 _________________ 1700 eura
Electro-Voice Evolve 50 _____________ 1600 eura
RCF EVOX 8 V2 _____________________1260 eura
HK Audio Elements Easy Base Single ____1200 eura
ANT B-Twig 12 _______________________800 eura
dB Technologies ES802 ________________780 eura
LD Systems Maui 11 G2 _______________680 eura
Turbosound iP1000 ____________________600 eura



Neke "nama nepoznate" i veoma ozbiljne firme isto imaju svoje favorite u ovom segmentu ozvučenja. One nisu u cjenovnom rangu onoga što mi možemo (ili želimo) platiti pa njih nisam stavljao na gornji popis. Ipak, treba znati da i oni imaju konja za utrku što je dodatana potvrda da se ovi mali array sistemi ne koriste samo za "kućne bioskope", kako to vole isticati neki loše informirani ljudi. Sustav sa slike košta 20 000 dolara ... tko ga ne bi (po)želio u svom kućnom kinu
Grafički Fajlovi
File Type: jpg k-array KR402.jpg (87,9 KB, 201x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
MercedesBenz (13.06.2018)