Videti jedan post
Star 29.05.2014, 21:51   #22
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Akustika je vrlo egzaktna nauka i zato je volim .

Prvo to sto ste pricali oko rada na 2 oma ste dzabe pricali jer rad sa 6 kutija na jednom snagasu nije 2 oma ,nego 2.66 oma.

Drugo ni jedan ozbiljan bas ne svira iznad 80hz ,( ono sto ste napisali bas od 70 do 120hz sto je napisano je cista nebuloza).

Cist primer JBL srx 728 u fabrickom presetu je rezan do 80hz , Mrx 528 isto ,isto tako i EV rx 118 kao i svaki drugi slican ozbiljan bas .Sve iznad 80hz je bas kik i on uglavnom kad se pusti u bas bin upropasti zvucnu sliku .

pa1x pro elite je potpuno u pravu ,ako ste prakticar a ne samo teoreticar trebali bi ste to da u praksi znate ,ako ne znate probajte bilo koji 18inch bas stavite rez na 80hz ,pa krenite da podizete rez do tih 120hz i videcete zvucnu razliku.

To je sto se tice teorije ,a sto se tice prakse i dalje VANE ima samo dva pametna resenja ,ili da kupi dva aktivna bina ili da kupi jos dva pasivna ,skretnicu i dodatno pojacalo.
Sta ce od toga da izabere i koju firmu ,je stvar ukusa i najbolje je da sam proba i donese sam svoj sud.Mozda mu je jeftinije da kupi dva aktivna basa ,ali sta je njemu prakticinije i bolje to samo on zna i moj je savet da uzme da proba i jednu i drugu varijantu i sam donese odluku.

Ono sto mogu otvoreno da ponudim kolegi posto znam da je iz moje okoline (ako se dobro secam Jagodina ) su dva basa JBL MPRO 418 i snagas koji god zeli crown itech 4000 ili lab gruppen fp 6400 naravno za dzabe ,posle neka nadje jos negde da proba neke aktivne binove i znace najbolje sta je njemu idealno resenje .

Promijenjeno od neshatomic (29.05.2014 u 21:52 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote