Videti jedan post
Star 23.03.2019, 20:54   #35
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bio sam u radnji da uporedim direktno jednu pored druge hk i dsr, na testu se nasla i dsr 115.

Hk: plug and play, dosta basa s obzirom da je 12-ica. Mislio sam da su ravne dok nisam cuo yamahu, onda se ispostavilo da hk ima malo smiley face eq. Zvuce dopadljivo cim pustis, ali nema detalja u srednjem opsegu kao na yamahama. Za dj varijantu odmah spremne, bez podesavanja na mikseti. Vokali malo uvuceni. To je to, dobro radi, dopadljivo, imaju muda mada taj bas malo muti sliku na ponekad u nekim pesmama.

Yamaha dsr 112: na prvu, agresivnije, srednji i visoki stegnuti, mnogo manje basa nego hk, ali je i manja kutija od hk, pa verovatno zato, ravne skroz. Za bend odmah spremne, vokali odlicni, za dj-ing treba da se koriguje srednji spektar malo, zvuci mi kao da je trosistemac (prijatno iznenadjenje). Bez bas binova nemaju sta da traze, uz bas bin, vrhunski.

Yamaha dsr 115: velika kutija, teza 5-6 kila od prethodne dve, zvucno izmedju hk i dsr112, jača od obe, ima prilicno dubok i jak bas, ali ne mutav. Uz bas binove kad se isece od 100hz, radi kao dsr112 ali sa malo manje srednjih, ali opet malo vise nego na hk. Na prvu najdopadjivija. Moze da se koristi bez bas binova za manje prostorije i svirke.

Hk glavna mana: pojacalo ima ventilator za hladjenje, yamaha ima prirodno hladjenje pa se moze reci da su pouzdanije u tom smislu.

Dsr 112 mane, nema basa uopste, bez binova da se ne pokusava bilo sta osim svirke tipa gitara + vokal, uz binove, vrhunski satelit

Dsr 115 mana: tezina, 28 kila
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio hadzidinic za ovaj koristan post:
dmmacak (24.03.2019)