Videti jedan post
Star 28.04.2009, 13:00   #28
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao prvo svaki iskusan svirač zna da je nemoguće u desetak dana srediti tip-top ama baš niti jednu klavijaturu, pa čak nit onu dječju (ako ima ikakav model spremanja podataka). Noviji, jači i kvalitetniji aranžeri se slažu i programiraju godinama. Eto primjerice, imam Pa80 od 2001 godine. Ovo mi je već drugi Pa80 (2005 g.), i spremao sam setove i samplove još od prve. Znači, prošlo je 8 godina kako radim na njemu. Neki kažu da je fenomenalno i perfektno isprogramirana, da nadaleko nema boljeg isprogramiranog aranžera (čak i novih top modela), pa ja opet nisam skroz zadovoljan s njime. Znam da sam napravio 5 puta sve za 5, da sve zvući na njemu super, al opet osječam da to može još bolje i težim tome iz dana u dan. Mogu reči da sam ga isprogramiro na 90 % od najboljeg što mislim da može. Extrem mi je isprogramiran tek na 70 % (od onoga što želim), a N364 više nit neću programirat, iako sam ga prije 2 godine isprogramiro do boli, znam da mogu još bolje, pa čak i napraviti umjetne analogne boje (to je već drugi svijet).
Zato svima kažem, novi aranžer se doslovce programira step by step. Tako ga bolje upoznaješ i upoznaješ mu "dušu". S vremenom ga tako zavoliš da i kad imaš pare za duplo jači model, od ovog se tako teško rastaješ da vjerojatno ako ti ne trebaju pare ostane zauvjek samo tvoj.
Eto, ovako svaki ozbiljan muzičar programira klavijaturu, a ne nakon mjesec dva zaprdit po svom u stilu "To nije što sam ja očekivao, hoće li tko to kupit samo da me rješi muke ". Dajte malo prosjedite kojih 3-4 mjeseca uz nju, pa onda donesite nekakav sud o klavijaturi. Sve se da složit. Na ovom site-u nas ima jako puno, i naravno da čemo pomoći maksimalno koliko možemo. Samo je jako bitno, ne skidaj tuđe setove i od istih ne očekuj da zvuće po tvom čejfu. Sva je čovjek induvidua sama za sebe i svaki čovjek ima svoj ukus. Zato najbolje svak nek slaže sam svoj SET. Iz tuđih setova kupiš samo fazone i "savjete" kako je netko došao do koje boje, kako je napravio ritam, kako ga je složio, što je koristio ? Ostalo ti ako imaš uho uopće ne treba.
Ja sam svojedobno frknuo KORG Tr u nepunih 7 dana. kako sam ga kupio, razočarao me je način učitavanja samplova i čuvanje istih i odhebo sam ga. To je moj sud o Tr-u. Ne znači da je loš, nego je samo jako loše napravljen i osmišljen način učitavanja i čuvanja samplova u istom. I amen. ja se s time neću zamarat i živcirat dok KORG ne smisli MALI sampler koji će trajno po očitavanju čuvat samplove u sebi bez gubitka istih po gašenju, i da ih je realno memorijski podržan s barem usranih 256 Mb.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (28.04.2009 u 13:08 sati)
kreso je offline   Reply With Quote