Tema: Roland VE-20
Videti jedan post
Star 09.09.2013, 22:19   #7
worga
Početnik forumacije!
 
worga's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.07.2007
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 24
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 63
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7,Roland Fantom X-6,Roland FR-3x,Siwa&Figli COBRA Special
Interesi: Previše je toga da bih ovde sve rekao... :-)
worga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Roland VE-20

Pozdrav svima.
VE-20 koristim već godinu i po dana i prezadovoljan sam
Da se razumemo,nije MIDI već se isključivo manualno uključuje i isključuje ali je extra brz i operativan samo ga treba lepo organizovati.
Procesor ima takav dely i reverb da mi više nikada nije palo na pamet da koristim bilo koji sa bilo koje miksete.Osim toga poseduje odličan eq i neki vid kompresije(enhancer) koji mnogo toga olakšaju u "živoj svirki".
Što se tiče brzine prebacivanja sa "gornje" na "donju" tercu i bilo kog drugog preset-a ili user-a sve ide vrlo brzo.Moguće je isprogramirati da se nogom šaltaju sve kombinacije ali ga ja lično prebacujem rukom a na tasteru koji se inače koristi za šaltanje nogom takođe rukom uključujem ili isključujem "drugi glas".
Mislim da za tu cenu (a čak i za malo više) što se tiče naše muzike BOLJEG NEMA!
Što se skala tiče na raspolaganju su sve durske i molske skale.
Za razliku od VE-5 moguće je dodati još jedan glas tako da ni "troglas" nije problem napraviti npr gornja terca,donja kvarta ili gornja terca + oktava...ili šta god već...

E Sale,tek sad vidim da si ti... :-)

Promijenjeno od worga (09.09.2013 u 22:26 sati)
worga je offline   Reply With Quote