Videti jedan post
Star 07.06.2017, 22:17   #15
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Snaga aktivnih i pasivnih zvučnika se meri isključivo jedinicom vat ( watt ) i to je jedinica snage i deklarisana je na zvučniku. Jačina struje se meri u Amperima,otpor u omima ... i tako dalje. Nikada u svom životu nisam čuo da je neko u prodavnici tražio da kupi zvučnik od 150 dB... niti da je neko u prodavnici muzičke opreme merio dB zvučnika na svom telefonu jer bi to bilo ravno ne baš normalnom ponašanju. Naravno da svaki zvučnik ima deklarisano koliko ima dB, ali ima i mašina za pranje sudova... Sa sajta:

Snaga 700W RMS, ugrađeno digitalno pojačalo
Maksimalni SPL: 129 dB
90 x 70º široka disperzija zvuka
Dvosistemski, 10" vufer + 1" kompresioni visokotonac
DSP procesiranje zvuka
XLR ulaz (balansirani/nebalansirani) i XLR izlaz

Dakle zvučnik se rangira po snazi...tj watt. Na 95% prodajnih mesta.... Ne sporim da SPL nije merodavan,... jeste, ali je podatak kome manje verujem... Doduše behringer mikserima sa snagom, ne verujem ni u deklarisanu snagu watt... Te je sve relativno. Da više ne skrećemo sa teme.

Nisam pljuvao RCF samo sam izneo svoje mišljenje i činjenice ( koje sam naveo da proveri ). Postoje mnogo kvalitetniji aktivni zvučnici za koje nisam nikada čuo na žalost, ali za sada od srca preporučujem Dynacord zbog kvalitetnog zvuka i kvaliteta naravno. Na njemu sam najviše radio ( 70% na pasivnim ).
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote